ad

Dzisiaj najchętniej wybieramy materace piankowe, które dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału zapewniają duży komfort użytkowania. Na jakie materace piankowe do sypialni najczęściej się decydujemy i dlaczego? Na to pytanie odpowiada specjalista z Hilding Anders.

Jak wybrać najlepszy materac do sypialni?

Przede wszystkim liczy się jakość - nie inaczej jest w przypadku materaca. Hilding Anders produkuje materace piankowe wykonane z najwyższej jakości materiałów, a dotyczy to zarówno poszycia, jak i wypełnienia. Wysokiej klasy materiał, z jakiego wykonane są poszycia materacy, sprawia, że są one mocne i odporne na przetarcia (dzięki czemu zachowują dobry wygląd na długo), ale również łatwe w utrzymaniu w czystości. Z kolei wysokiej jakości pianka wypełniająca sprawia, że materac nie odkształca się z czasem i spanie na takim materacu będzie tak samo wygodne przez długi czas użytkowania.

Nie bez znaczenia jest również konstrukcja materaca. Hilding dostarcza materace o bardzo prostej budowie, jak i rozwiązania komorowe, modele twardsze oraz zdecydowanie bardziej miękkie. Ważne jest to, żeby wybrać model idealny dla siebie, a dzięki szerokiemu asortymentowi uda się to każdemu.

Różnorodność oferty sprawiła, że obecnie materace Hilding znaleźć można u najważniejszych sprzedawców, jak IKEA czy Agata Meble, ale także u mniejszych, wyspecjalizowanych dystrybutorów, jak coraz bardziej rozpoznawalny Sleepmed, dla którego tworzone są materace o bardzo zaawansowanej budowie i wysokiej jakości wykonania.

Czy wybór odpowiedniego materaca ma duże znaczenie?

Wybór odpowiedniego materaca ma nie duże, lecz OGROMNE znaczenie, ponieważ przekłada się na jakość naszego snu. Z kolei dobry sen oznacza większe możliwości regeneracji, a co za tym idzie lepszą wydajność i więcej energii następnego dnia. Warto też pamiętać, ze w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma duże problemy z kręgosłupem z powodu prawy wykonywanej na siedząco, przez wiele godzin dziennie. Niestety nie każdy pamięta o robieniu sobie przerw czy odpowiednich ćwiczeniach, więc bóle pleców, a nawet poważne urazy kręgosłupa zdarzają się coraz częściej.

Rozwiązaniem zawsze jest odpowiedni materac do spania, który sprawia, że kręgosłup może odpocząć od nieanatomicznej pozycji, do przybierania której zmuszamy go każdego dnia. To sposób rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl.

Zadbaj o higienę snu

Ogromne znaczenie ma również kwestia alergii, na które cierpi coraz więcej osób w praktycznie każdym wieku. Jednym z najczęstszych alergenów są roztocza, które żyją w kurzu, sierści domowych zwierząt, dywanach, tapicerkach mebli, a przede wszystkim właśnie w materacach. Duży problem stanowią również rozwijające się w nich grzyby. Dlatego też wybierając materac, oprócz kręgosłupa należy zadbać również o swój układ oddechowy.

Produkowane przez Hilding materace wykonane są z materiałów hipoalergicznych, w których groźne alergeny nie znajdują dla siebie dobrych warunków.

Ważne jest również to, by pokrowiec materaca mógł być łatwo wyprany, najlepiej w wysokiej temperaturze - o tę kwestię producent również zadbał, wykonując pokrowce z odpowiednich tkanin.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla dużych sieci takich jak IKEA, Agata, BRW, jak i również innowacyjnych dystrybutorów takich jak Sleepmed.