Czym jest ketoza? Jak działają ketony? Jakich efektów możesz oczekiwać będąc w ketozie? Co możesz jeść na keto?

 

Wyjaśniamy poniżej!

 

Dieta ketogeniczna jest to rodzaj odżywiania, który powoduje zwiększone stężenie ciał ketonowych. 

Naukowcy odkryli, że ciała ketonowe powstają w wyniku spalania tłuszczy i mogą stanowić alternatywne źródło energii dla organizmu. 

 

Jak  wywołać zwiększone stężenie ciał ketonowych i wejść w stan ketozy wywołanej dietą?

Należy zadbać o właściwe proporcje makroskładników w jadłospisie. Według dr Jacoba Wilsona autora książki “Biblia ketogeniczna” - wieloletniego badacza ketozy i jej wpływu na ciało człowieka optymalna dieta keto składa się z:

  • 10-15 % białka

  • 70-80%  tłuszczy

  • ok. 5% węglowodanów

W pierwszym odczuciu tego typu styl żywienia może wydawać się trudny do zastosowania. Jednak nic bardziej mylnego!

 

Jednak właściwie dobrane makro to tylko jeden z elementów ketogenicznej układanki. Jeżeli chcesz osiągnąć efekt redukcji wagi, to bardzo istotne jest utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego. Dieta keto dodatkowo zmobilizuje Twój organizm do wykorzystania energii z tłuszczu zgromadzonego w Twoim ciele. 

 

Przy każdej diecie eliminacyjnej bardzo ważny jest dobór odpowiednich produktów oraz suplementów, które zapełnią dzienne zapotrzebowanie na mikroelementy. Warto również zwracać uwagę na jakość produktów, wbrew obiegowym opinią dieta ketogenna nie polega na “jedzeniu mięsa i popijaniu śmietaną” produkty powinny być wysokiej jakości, o możliwie niskim poziomie przetworzenia, zawierać błonnik i być bogate w mikroelementy.

 

Wśród produktów mających zastosowanie w diecie ketogennej oraz podobnej diecie low carb znajdują się: płatki drożdżowe, siemię lniane, babka płesznik, kakao, kokos, masło klarowane, oliwa z oliwek, orzechy, pestki dyni, mąka migdałowa, olej kokosowy, awokado

 

Coraz większą popularność zyskują produkty, które są niskokalorycznymi zamiennikami tradycyjnych dodatków takie jak: makaron konjac, czy mieszanki do wypieków chleba ketogenicznego.

 

Kompleksową ofertę produktów ketogenicznych znajdziesz w sklepie bioconieco :

produkty ketogeniczne


 

Jakich efektów można oczekiwać po wejściu w ketozę?

Najczęściej osoby, które osiągnęły stan ketozy odczuwają przypływ energii, poprawę koncentracji i pamięci oraz utratę wagi. 

 

Chcesz sprawdzić jak diet katogeniczna zadziała na Ciebie?  

 

Lepszej okazji nie będzie, nowy rok daje świetną okazję do testowania nowych diet, a to już za 3….2….1...

 

Chcesz sprawdzić jak diet katogeniczna zadziała na Ciebie?  

 

Lepszej okazji nie będzie, nowy rok daje świetną okazję do testowania nowych diet, a to już za 3….2….1...

keto