Nie wszystkie inteligentne rozwiązania do szaf w postaci organizerów się sprawdzają - często niektóre części garderoby po prostu z nich wypadają i się gubią. Wówczas tęsknimy do bardziej klasycznych rozwiązań, na przykład komody z szufladami. Możemy w nich przechowywać właściwie wszystko - od drobnych elementów garderoby jak na przykład bielizna, przez spodnie aż po swetry.

Komoda z szufladami - dlaczego warto ją kupić? 

Komoda z szufladami jest przede wszystkim niezwykle praktyczna. Po pierwsze to bardzo pojemny mebel przy jednocześnie stosunkowo niewielkich gabarytach. Jeśli więc brakuje nam miejsca na przechowywanie ubrań, komoda powinna się zmieścić w nawet najmniejszym pomieszczeniu. W tym sklepie meblowa1.pl z meblami od producenta znajdziemy szeroki wybór komód z szufladami - możemy więc wybrać model najbardziej pasujący do wystroju naszej garderoby. 

 

Pojemne szuflady pozwalają na równomierne rozłożenie ubrań bez ryzyka ich zagniecenia bądź odkształcenia. To znacznie ułatwia zachowanie porządku - ubrania nie są ściśnięte, dzięki czemu możemy bezproblemowo je odszukać i wyjąć, nie robiąc bałaganu w środku. 

Jaką komodę do garderoby wybrać - poziomą czy pionową?

To, jaką komodę wybrać zależy głównie od naszych potrzeb oraz ilości miejsca, jaką dysponujemy. Pionowa komoda sprawdzi się najlepiej w garderobie o ograniczonej powierzchni. Mimo że nie zajmie wiele miejsca, to wciąż sporo pomieści. Z kolei pozioma komoda jest nieco bardziej wielofunkcyjna i stwarza więcej możliwości aranżacyjnych. Może służyć na przykład jako toaletka - wystarczy, że położymy na niej duże lustro i zyskamy w garderobie miejsce do wykonywania makijażu. Wówczas w górnych szufladach możemy przechowywać kosmetyki do makijażu i pielęgnacji. 

Pozioma komoda zdecydowanie więcej pomieści. Jeśli więc mamy tendencję do gromadzenia dużych ilości ubrań i popadania w szaleństwo zakupowe podczas wyprzedaży, lepiej zainwestować właśnie w ten model. 

Komoda

Na co zwracać uwagę wybierając komodę z szufladami do garderoby?

Komoda z szufladami powinna charakteryzować się solidnym wykonaniem. Zwracajmy więc uwagę nie tylko na estetykę, ale również funkcjonalność mebli. Jeśli szukamy modnych i tanich komód z szufladami, warto dowiedzieć się, z jakich materiałów są wykonane. Najczęstszym problemem w tego typu meblach jest zapadanie się dna szuflad pod ciężarem ubrań. Dlatego tak ważne jest, aby kupować komody w sprawdzonych sklepach, korzystających z materiałów najwyższej jakości. 

 

Sprawdźmy też jakiego rodzaju prowadnice zamontowane są w szufladach - najlepiej sprawdzają się rolkowe. Ten mechanizm jest z powodzeniem stosowany w produkcji mebli już od wielu lat. 

Najnowsze trendy wśród komód z szufladami

Wśród trendów królują komody o oszczędnym designie - w jasnych kolorach, o prostych liniach. To dobra wiadomość - takie uniwersalne meble nigdy nie wychodzą z mody i sprawdzają się dobrze przez wiele lat. Z kolei garderobę w stylu rustykalnym warto zaopatrzyć w tego typu tanią komodę dąb sonoma. Ten niezwykle naturalnie prezentujący się model nada przestrzeni przytulnego klimatu. 

 

Odchodzimy raczej od komód z nóżkami w stylu ludwikowskim. Mogą wprowadzać nieco “muzealną” atmosferę, utrudniając rozluźnienie się domownikom. Poza tym takie modele rzadko dobrze współgrają z resztą mebli. Komody z szufladami, łączące w sobie nowoczesność i prostotę, cieszą się największą popularnością. 

Komoda z szufladami - nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych

Komoda z szufladami to jednocześnie bardzo praktyczny wybór - będzie ona pasowała do większości wnętrz. Jeśli więc naszym priorytetem jest doposażenie garderoby i zdobycie dodatkowej powierzchni na przechowywanie ubrań, to możemy być pewni, że komoda z szufladami nie będzie “gryzła się” z pozostałymi meblami. Oczywiście najbezpieczniej wybierać modele uniwersalne - służyć będą przez wiele lat, nawet wówczas gdy zdecydujemy się na zmianę wystroju pomieszczenia. 

 

Więcej na temat trendów dotyczących komód przeczytasz w naszym artykule na blogu: Komody do salonu - 4 gorące trendy, które musisz znać!

 

Komoda z szufladami pomoże nam zachować porządek w garderobie bez jednoczesnego zagracania jej. Może się to okazać jedną z najważniejszych zalet - przemyślana, oszczędnie umeblowana przestrzeń jest bowiem nie do przecenienia. Dotyczy to już nie tylko salonu, kuchni, ale każdego pomieszczenia, również garderoby. Komfort funkcjonowania w takiej przestrzeni jest nieporównywalnie wyższy. Uporządkowana garderoba to gwarancja bezstresowych porannych przygotowań pozbawionych szukania w popłochu zagubionych ubrań.