Market

Jeśli chcesz kupić kosmetyki, które są niedrogie, powszechnie dostępne i łatwe w użyciu, nie musisz szukać dalej niż w lokalnym supermarkecie. Niemal wszystkie marki produktów do pielęgnacji ciała, które można tam znaleźć, należą do dwóch firm: Unilever oraz Procter & Gamble. Unilever jest właścicielem marek Axe/Lynx, Dove, Irish Spring, Pond's i Sunsilk. P&G jest właścicielem Pantene i Head & Shoulders.

Większość z nich można kupić w niemal każdym markecie. Oznacza to, że jeśli chcesz kupić zwykły peeling lub krem nawilżający, nie musisz polować po specjalistycznych sklepach ani zamawiać ich przez Internet - możesz je dostać w tym samym miejscu, w którym kupujesz jedzenie.

Drogeria

Kolejnym miejscem, w którym należy szukać kosmetyków do ciała, jest drogeria. Oferują one szeroki wybór marek i produktów, dzięki czemu można tam znaleźć wszystko - od balsamów, przez kremy nawilżające, aż po specjalistyczne maści. Drogerie często oferują także wyprzedaże, darmowe prezenty przy zakupie i kupony.

Internetowy sklep producenta

Najlepszym sposobem na znalezienie najnowszych produktów, najbardziej przystępnych cen i najlepszych ofert na kosmetyki do ciała jest robienie zakupów bezpośrednio w sklepie producenta.

Obecnie łatwo jest złożyć takie zamówienie przez Internet i otrzymać przesyłkę w ciągu zaledwie kilku dni. Taką możliwość zapewnia internetowy sklep z kosmetykami. Zakupy bezpośrednio u producenta pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ nie będziesz musiała przedzierać się przez sklepowe półki i tony materiałów marketingowych, których celem jest nakłonienie Cię do zakupu droższych produktów w sklepach detalicznych.

Dodatkowo, wiele z tych firm oferuje bezpłatne próbki swoich najnowszych produktów, dzięki którym na własnej skórze możesz przetestować działanie konkretnego kosmetyku.

Targi kosmetyczne

Targi są świetnym miejscem na zakup kosmetyków, ponieważ wystawcy nie tylko oferują duży wybór, ale także pozwalają wypróbować produkty przed ich zakupem. Często trudno jest stwierdzić, jak dany produkt będzie wyglądał na Twojej skórze, jeśli nie możesz go wcześniej przetestować, dlatego możliwość wypróbowania produktu jest ogromnym plusem. Dodatkowo możesz liczyć na otrzymanie licznych próbek oraz testerów - uczestniczący w targach przedstawiciele chętnie je rozdają odwiedzającym stoiska.