Ludzie kiedyś nie mieli raczej tego typu problemów, ponieważ na rynku dostępne było o wiele mniej różnych modeli. Z jednej strony nie była to komfortowa sytuacja, bo musieliśmy decydować się na to, co było w ogóle w sprzedaży - ale z drugiej strony taką decyzję na pewno podejmowało się o wiele szybciej. Dzisiaj potrafimy spędzić wiele tygodni na poszukiwaniu idealnego modelu – a potem tak czy inaczej nie jesteśmy z niego do końca zadowoleni.

Naszym zdaniem mimo wszystko warto doceniać to, że producenci obecnie starają się przede wszystkim ułatwić nasze życie - po to przecież tworzone są wszystkie te urządzenia. Nie każdy ma takie same potrzeby czy możliwości finansowe – a teraz jesteśmy w stanie znaleźć nawet tańszy sprzęt, który dalej działa bardzo dobrze i posiada sporo przydatnych funkcji. Tak to właśnie wygląda w przypadku odkurzaczy, na których dzisiaj chcemy się skupić przede wszystkim.

Odkurzacz z kablem to urządzenie, które każdy miał kiedyś w swoim domu - był to w końcu jedyny dostępny odkurzacz, a taki sprzęt zwyczajnie trzeba mieć. Nikomu nie chce się przecież zamiatać podłóg, bo zajmuje to zbyt dużo czasu – a i tak nie jesteśmy w stanie przy tym wykazać się dużą dokładnością. Modele z kablem wcześniej nie były raczej krytykowane, ponieważ nie znaliśmy niczego innego - cieszyło nas to, że dzięki nim możemy faktycznie skutecznie wyczyścić podłogi.

Po wielu latach sytuacja jednak w końcu się zmieniła - pojawiły się także odkurzacze bezprzewodowe i automatyczne. Co roku każdy ranking sprawdza i poleca te najnowsze modele z danego roku i tak samo wygląda ranking odkurzaczy bezprzewodowych w 2022 r. - polecane są tylko najlepsze odkurzacze. Warto wiedzieć, że sprzęt z kablem powoli przechodzi do historii. Jedynymi osobami, które wciąż po niego sięgają są ludzie starsi – u nich czasami przyzwyczajenie jest jednak silniejsze niż zdrowy rozsądek. Na tym jednak to wszystko ma właśnie polegać - każdy może wybrać sobie to, co mu odpowiada. 

Polecane przez rankingi odkurzacze bezprzewodowe

Najczęściej odwiedzany jest obecnie powyżej wspomniany ranking odkurzaczy bezprzewodowych z 2022 roku, co jasno wskazuje nam, iż to właśnie te sprzęty są najchętniej wybierane. Na pewno polecanym sprzętem jest ten spod marki Dyson i on cieszy się największą popularnością. Jednak czy wiesz, jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy Dyson ? Tutaj również pomoże nam ranking - odpowie nam na najważniejsze pytania i dzięki temu dobierzesz odpowiedni odkurzacz dla siebie. A na czym nam najbardziej zależy? Zazwyczaj na tym, że dostaniemy dobrej jakości urządzenie i nie będziemy zmuszeni wydać na nie fortuny.

Odkurzacze bezprzewodowe poszły o krok do przodu i dzięki temu są teraz bardzo na topie. Zdobywają najlepsze miejsca w rankingach internetowych i są bardzo polecane, ale dlaczego tak jest? Warto wiedzieć, że tutaj w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza, mamy możliwość naładowania takiego sprzętu - po to, aby potem przez około 45 minut nie musieć już korzystać z prądu.

Możemy przemieszczać się z takim odkurzaczem bez żadnych ograniczeń i dlatego też twórcy zadbali również o odpowiednią wagę - jest to sprzęt lekki. Posiada on sporo różnych programów i końcówek - tak, aby móc swobodnie czyścić każdą powierzchnie. Czasami otrzymujemy też w zestawie moduł ręczny - jest to niewielkich rozmiarów odkurzacz, który pozwala nam wyczyścić chociażby fotele w naszym samochodzie. Pojemnik na kurz można tutaj po prostu opróżnić i umyć przy pomocy wody – nie trzeba więc martwić się o dodatkowe koszty zakupu worków.

Topowe sprzęty marki Dyson

Jeśli chodzi o konkretne modele to bardzo polecane są sprzęty marki Dyson, o czym już wspomnieliśmy. Zadając sobie pytanie, jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy Dyson warto wiedzieć, że na szczęście mamy tutaj mnóstwo różnych urządzeń i są one oceniane tak samo dobrze. Dyson V12 Slim to nowy odkurzacz bezprzewodowy, który czyści bardzo skutecznie – ale jest przy tym dostępny w dobrej cenie i często można go sobie kupić także w promocji. Jest to najmocniejszy kompaktowy odkurzacz bezprzewodowy. Warto wiedzieć, że zbiera same pozytywne opinie. Wiele użytkowników i ekspertów chwali go za to, że zlicza, mierzy i wyświetla cząstki brudu, co jest prawdziwą innowacją na rynku odkurzaczy.

topowesprzetymarkidyson.jpeg

Marka Dyson jeśli chodzi o odkurzacze bezprzewodowe, jest topową marką i dlatego te sprzęty królują w rankingach. Kolejnym polecanym modelem odkurzacza przez klientów i ekspertów jest model V15 Detect. Klienci oceniają go bardzo pozytywnie, bo po prostu spełnia on ich wszelkie oczekiwania. Ten odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect charakteryzuje się smart inteligencją. Specjalny laser ujawnia mikroskopijny kurz oraz automatycznie dopasowuje moc ssania. Tutaj może nas zainteresować także długi czas pracy urządzenia, ciekawe akcesoria i wytrzymałość materiałów, z których powstał ten odkurzacz.

Inne, dodatkowe rodzaje sprzętów

Teraz postaramy się po krótce opisać Ci działanie każdego z dostępnych dodatkowych odkurzaczy, bo wiele osób na pewno wciąż nie ma wystarczającej wiedzy na ten temat. Sprzęt z kablem wymaga na pewno podłączenia do gniazdka elektrycznego i to przez cały czas – gdy sprzątamy duże mieszkanie czy dom to co chwilę konieczne jest przełączenie go w inne miejsce. Kabel jest długi, ale mocno się też plącze i dlatego zasięg raczej zwykle nas nie zadowala.

Taki odkurzacz sporo waży i posiada długą rurę, przy pomocy której sprzątamy - można więc sobie łatwo wyobrazić, że nie jest to tak do końca wygodne. W środku odkurzacza mamy worki na kurz, które trzeba często wymieniać i jedynymi dodatkami mogą być tutaj wymienne końcówki. To sprzęt skuteczny – ale raczej bardzo prosty.

innedodatkowerodzajesprzetow.jpg

Odkurzacze automatyczne dają nam największą swobodę, ponieważ są to niewielkie urządzenia, które samodzielnie czyszczą naszą podłogę - jeżdżą one zarówno po dywanach, jak i panelach lub płytkach, zbierając przy tym wszelki kurz i zabrudzenia. One także wymagają regularnego ładowania, ale są w stanie pracować przez długi czas i są wyjątkowo dokładne. Zarówno te sprzęty, jak i sprzęty bezprzewodowe - posiadają opcje mycia podłogi na mokro. Nie jest ona dostępna w każdym modelu, ale jeśli nam na czymś takim zależy to możemy faktycznie kupić sobie taki sprzęt.

Wady i zalety poszczególnych odkurzaczy

Odkąd wszystkie te odkurzacze zaczęły być dostępne w sprzedaży - ludzie próbują zdecydować, co najbardziej im się przyda. Widzimy oczywiście w każdym urządzeniu zarówno wady, jak i zalety – jest to oczywiście zupełnie normalne. W odkurzaczach z kablem nie podoba nam się właśnie to, iż trudno się z takiego sprzętu korzysta – nie jest to zbyt wygodne i na pewno nie sprawdzi się on u osób, które nie mogą dźwigać, czy mają silną alergię na kurz. Już samo opróżnianie pojemnika nie jest zbyt higieniczne. Jeśli chodzi o zalety to doceniamy te urządzenia za ich rozsądną cenę i za to, że są bardzo proste w obsłudze. Czasami wolimy sobie kupić to, co znamy i co do tej pory po prostu się sprawdzało. Nie wszyscy ufają nowościom.

Odkurzacze bezprzewodowe podobają nam się dlatego, że mamy dużo większy komfort – a jednocześnie nie musimy też wcale płacić za taki sprzęt mnóstwo pieniędzy. Wyglądają one bardzo dobrze, mają sporo ciekawych funkcji i dzięki nim radzimy sobie zarówno z odkurzaniem, jak i umyciem podłogi. Jeśli chodzi o wady to oczywiście będzie to chociażby konieczność samodzielnego sprzątania - jest to może łatwiejsze, ale dalej sporo czasu w tygodniu poświęcamy na porządki.

Największą zaletą odkurzaczy automatycznych jest to, iż tutaj już nie musimy w ogóle marnować czasu - sprzątanie odbywa się tak naprawdę samo i my wcale nie musimy nawet wtedy przebywać w swoim domu. Wadą będzie jednak bardzo wysoka cena takich urządzeń - wiele osób po prostu nie może sobie na to pozwolić. Pamiętajmy, że nieważne na jaki model się zdecydujemy, warto to przemyśleć i skorzystać z pomocy specjalistów oraz rankingów internetowych, które mogą nam pomóc.