To ważny mebel, przy którym może się spotkać cała rodzina. Mamy na myśli nie tylko specjalne okazje, ale też o codzienne śniadania czy obiady, które powinny być spożywane przez rodzinę przy jednym stole. Oczywiście każdy metraż rządzi się swoimi prawami i nie sposób wstawić dużego, rozkładanego stołu do niewielkiej kuchni w kawalerce. Dlatego dziś zdradzimy co nieco na temat doboru stołu kuchennego.

Niech Cię nie przerazi mnogość wariantów! Stół do kuchni niejedno ma imię

Występują w przeróżnych kształtach, od klasycznych, aż po bardzo wymyślne. Stoły kuchenne, gdyż to o nich mowa, mogą być wykonane w całości z drewna, ale równie popularne okazują się te, w których połączono drewno i płytę MDF. Tego typu modele są bardziej praktyczne, łatwo utrzymać je w czystości i chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rzadziej w kuchni można spotkać stół ze szklanym blatem, chociaż i te warianty mają swoich zwolenników. 

Podczas zakupu stołu kuchennego warto skupić się przede wszystkim na jego wymiarach. Uwzględnić należy powierzchnię blatu, jak również przestrzeń wokół stołu. Każda osoba powinna mieć zapewniony fragment stołu o wymiarach ok. 60x40 cm, a między siedzeniami należy zachować 20-centymetrowe odstępy. Co więcej, stół do kuchni musi mieć odpowiednią wysokość. Ta wynosi ok. 75 cm i pozwala komfortowo spożywać posiłki w pozycji siedzącej. Przeglądając oferty sklepów z meblami natrafisz na wiele stołów, a każdy kolejny może wydawać się jeszcze ciekawszy od poprzedniego. Dokonując wyboru miej z tyłu głowy optymalne wymiary. Przed wizytą w sklepie upewnij się też, na jakiej wielkości stół możesz sobie pozwolić. Mebel nie może blokować przejścia ani utrudniać korzystania z szafek i sprzętów kuchennych.

E-zakupy opcją dla Ciebie. Stół kuchenny z krzesłami zamów online

Po co tracić czas i nerwy na chodzenie po salonach meblowych, kiedy taką wizytę można odbyć bez opuszczania domu? Nowoczesne sklepy internetowe, jak np. Sandow, dają Klientom dostęp do całej bazy produktów. Stoły z krzesłami, meble kuchenne oraz inne wyroby można tam znaleźć w wygodny sposób, wykonując zaledwie kilka kliknięć myszką. W asortymencie przygotowanym przez Salon Meblowy Sandow, znalazł się m.in. stół do kuchni w dziesiątkach odsłon. Oferta jest bardzo rozbudowana – czekają w niej meble dla amatorów klasyki, stylu nowoczesnego, skandynawskiego, a nawet industrialnego. Część modeli się rozkłada, inne to małe stoły dedykowane do kuchni o niewielkim metrażu. Zapoznaj się z dostępnymi produktami i złóż zamówienie na meble jeszcze dzisiaj!