Ten mebel w wielu aspektach prześciga tradycyjne kanapy, sofy, wersalki czy rozkładane łóżka. Narożnik ma wiele zalet i zaskakuje swoją funkcjonalnością. Tylko jak wybrać narożnik idealny? Oto 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego narożnika.

1. Zastanów się, dlaczego potrzebny Ci narożnik

Na samym początku, warto zastanowić się do czego właściwie ten mebel jest nam potrzebny. Dzięki temu łatwiej nam będzie określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na ten zakup. Pozwoli nam to także wybrać typ narożnika, który spełni te potrzeby.

Jeśli najważniejszym kryterium jest funkcjonalność, powinniśmy skupić się na większych narożnikach. Najbardziej funkcjonalny narożnik jest  duży, posiada funkcję spania, wygodne zagłówki i jest wykonany z materiału, który łatwo wyczyścić. Warto też, by miał on pojemnik na pościel. Lepiej unikać skórzanych narożników. Skóra niszczy się z czasem, szczególnie jeśli mamy zwierzęta. Ponadto skóra może skrzypieć podczas siadania i będzie się nagrzewać i lepić do ciała w letnie dni. Jeśli zależy nam, by nasz narożnik był swoistą dekoracją, skupmy się na kolorowych narożnikach posiadających fikuśne wzory. Nietypowy kształt narożnika również sprawi, że będzie on ozdobą naszego salonu.

2. Wymierz jak duży narożnik zmieści się w twoim salonie

Dobry narożnik musi być komfortowy. Musi on pomieścić grono znajomych czy kilkuosobową rodzinę. Powinniśmy jednak dokładnie zmierzyć ilość miejsca w salonie. Zakup zbyt dużego narożnika nie będzie najlepszym pomysłem. Mebel ten nie powinien zajmować całego pokoju i przytłaczać pomieszczenia. Narożniki z funkcją spania mogą być naprawdę duże, ale przy zakupie trzeba brać pod uwagę miejsce, jakim dysponujemy. Jeśli kupimy mebel na ślepo, może się okazać, że w ogóle nie pasuje on do naszego salonu i wygląda w nim po prostu źle.

3. Jaki styl narożnika Cię interesuje?

W przypadku narożników najważniejsza jest funkcjonalność, lecz wygląd też ma znaczenie. Ten mebel jest centralnym punktem salonu i lepiej nie ignorować jego walorów reprezentacyjnych. Zakup narożnika z najniższej półki cenowej może nie być najlepszym pomysłem. Najtańsze narożniki wykonane są z niskiej jakości materiałów co wpływa na ich wygląd. Musi on również współgrać i pasować do innych mebli stojących w naszym salonie. Dlatego lepiej nie wybierać mebla nijakiego. Warto pamiętać, że dobry narożnik posłuży nam przez długi czas, więc to inwestycja na kilka najbliższych lat.

4. Jaki materiał narożnika wybrać?

Obicie mebla powinno być wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu. Narożniki produkuje się z przeróżnych materiałów: skóry, ekoskóry i całej gamie wykończeń materiałowych. Wysokiej klasy meble zrobione są z materiału, który długo zachowuje kolor, nie rwie się i nie mechaci, nie przeciera się i jest łatwy w pielęgnacji. Jakość wykończenia ma ogromne znaczenie. Mebel ten będzie często wykorzystywany każdego dnia, dlatego nie warto decydować się na najtańsze rozwiązanie.

5. Cena narożnika

Cena najczęściej jest głównym kryterium przy zakupie mebla. Decydując się na kupienie najtańszego narożnika, trzeba pamiętać o wszystkich jego wadach, które mogą nam doskwierać już od pierwszego dnia użytkowania. Mogą to być problemy z rozkładaniem, głośne rozkładanie czy skrzypienie podczas siadania.

Najlepszym rozwiązaniem jest sugerowanie się czymś więcej niż jedynie cena. Pamiętajmy, że dobry mebel wystarczy nam na długo, najtańszy już niekoniecznie. Może być tak, że tani mebel zepsuje się po kilku miesiącach a my znowu będziemy musieli wybrać się na zakupy. W rezultacie i tak wydamy więcej pieniędzy. Lepiej kupić nieco lepszy mebel i uniknąć problemów, które może powodować niska jakość. Kupując narożnik najlepiej wziąć pod uwagę jego funkcjonalność, wygląd, konfigurację i wymiar, jaki nas interesuje. Ograniczony budżet skurczy nasz wybór, lecz wciąż możemy szukać najlepszej opcji w odpowiedniej półce cenowej.

Zakup nowego narożnika wcale nie jest taki prosty. Wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę. Warto pamiętać, że dobry narożnik jest komfortowy i funkcjonalny. Ten mebel posłuży nam długie lata, dlatego lepiej zwrócić uwagę na jego jakość. Przeznaczenie, wymiary, styl, materiał, cena - na to powinno się patrzeć, kiedy wybieramy narożnik do naszego salonu. Dobry narożnik to inwestycja na kilka lat, czego nie można niestety powiedzieć o najtańszych narożnikach. Kupujący nowy mebel, skupmy się przede wszystkim na jego funkcjonalności, bo to najważniejsze kryterium.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Meble Arkadius, gdzie znajdą Państwo ponad 400 modeli narożników.