Wielu z nas marzy – być na swoim, nie mieć szefa „nad głową”, wdrażać własne pomysły, realizować własne ambicje, dowolnie dysponować czasem pracy czy mieć wpływ na to, z kim się chce współpracować. To między innymi sprawia, że wielu Polaków decyduje się na prowadzenie własnego biznesu.

W dzisiejszych, trudnych czasach to właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa nakręcają rozwój gospodarki naszego kraju i całej Unii Europejskiej. Jednak własna firma wymaga także wielu wyrzeczeń zwłaszcza na początku, to ciągła nauka i zbieranie wciąż nowych doświadczeń. Nagle chcąc być odpowiedzialnym przedsiębiorcą stajemy się specjalistami z księgowości, marketingu, logistyki, czy zarządzania zasobami ludzkimi.

Co to jest system CRM?

Zaczynając przygodę z własnym biznesem często mamy obawy, jak poradzić sobie z uporządkowaniem bazy Klientów, jak i gdzie gromadzić informacje o ich płatnościach, rzetelności, terminowości, jaki wybrać program do fakturowania. Dziś istnieje szeroka gama rozwiązań dostępnych online. Jednym z najpopularniejszych jest właśnie system CRM. To inaczej zarządzanie relacjami z Klientami online, umożliwiający korzystanie z aplikacji w prawie każdej dowolnej lokalizacji. Dzięki programowi CRM online utrzymujesz ciągłe relacje handlowe z kontrahentami. To także kompleksowe rozwiązania informatyczne, dzięki którym będziesz sprawnie zarządzał swoim biznesem.

Program CRM online – korzyści

Oprogramowanie CRM ma wiele zalet. Podstawową i najważniejszą jest perfekcyjnie zarządzana i zorganizowana firma, zautomatyzowane przechowywanie danych, to łatwiejsze kontakty z Klientami, lepsza i szybsza obsługa czy archiwizacja dokumentacji. Ale program CRM online to także wsparcie dla nowych pracowników oraz niższe koszty rekrutacji. Bardzo ważna jest również automatyzacja systemów księgowych i magazynowych. Większość z nich np. Firmao posiada specjalne moduły księgowe umożliwiające fakturowanie i księgowanie bieżących transakcji. Dzięki CRM od Firmao będziesz kompleksowo zarządzał magazynem praktycznie za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Program CRM – fakturowanie

System CRM to także doskonały program do wystawiania faktur. Możesz dowolnie zarządzać swoimi fakturami, dostosować ich wygląd do własnych potrzeb, możesz je segregować w dowolny sposób, generować raporty, zestawienia, zamówienia. Przy pomocy tego oprogramowania łatwo sprawdzisz czy faktura została opłacona zanim zaczniesz realizować kolejne zamówienie. Ale też sprawdzisz czy i Ty uregulowałeś wszelkie zobowiązania - system sam przypomni Ci o zbliżającym się terminie płatności.

Nie musisz się już także martwić ciągle zmieniającymi się przepisami, system CRM Firmao świetnie poradzi sobie również z tym. Na bieżąco będziesz informowany o nowych wymaganiach prawnych i podatkowych.

W dzisiejszych czasach, czasach szeroko rozwiniętej cyfryzacji wykorzystanie systemów CRM jest bardzo dobrym i nowoczesnym rozwiązaniem. Firmy wykorzystujące te oprogramowania zyskują potężne narzędzia analityczne i biznesowe. To proste i intuicyjne systemy ułatwiające tworzenie baz danych Klientów, zarządzanie transakcjami i obsługa całego procesu sprzedażowego. To także gwarancja kompleksowej opieki i wsparcie użytkowników. Oprogramowanie CRM można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb każdej firmy. A co wydaje się najważniejsze, dzięki CRM od Firmao wypracujesz sobie przewagę nad konkurencją i zwielokrotnisz zyski.