1.      Czym jest leasing maszyn?
2.      Dlaczego warto skorzystać z leasingu?
3.      Jakie są warunki leasingu?

Czym jest leasing maszyn?

Definicja leasingu pochodzi od angielskiego słowa „to lease”, co oznacza wynajęcie lub dzierżawę. Użytkujemy daną maszynę na podstawie warunków w umowie, na podstawie której przekazuje się maszynę za ustaloną kwotę, z możliwością późniejszego wykupu. Godny zaufania leasing maszyn i urządzeń jest dla przedsiębiorców, którzy chcą sfinansować zakup maszyny szybko i tanio. Jest przeznaczony dla firm, które myślą o kupnie nowej i używanej maszyny i oczekują finansowania na część, lub całość inwestycji. Przed wyborem warto zwrócić uwagę na: wysokość rat i ich spłat, opłaty dodatkowe, warunki ubezpieczenia oraz warunki wykupu. Maszyny, które można leasingować należą do szerokiej grupy. Wśród z nich znajdziemy maszyny: do obróbki metalu, kamienia, tworzyw sztucznych i drewna, budowlane, drukarskie, medyczne, rolnicze, czy wózki widłowe.  

Dlaczego warto skorzystać z leasingu?

Do zalet leasingu należy szybkie finansowanie maszyn i urządzeń bez zbędnych formalności. Przy leasingu angażujemy środki tylko na wkład własny i resztą zajmuje się firma leasingowa. Dzięki leasingowi możemy obniżyć wysokość płaconych. Ważną informacją jest fakt, że korzystanie z leasingu nie obniża zdolności kredytowej. Korzystanie z leasingu chroni także majątek przed komornikiem. Leasing pozwala także na zakup w koszty o wiele szybciej niż przy zakupie gotówką. I warto pamiętać, że to jedno z najtańszych źródeł finansowania.  

Jakie są warunki leasingu?

Warunki leasingu zależą od firmy, z której korzystamy. Jedną z lepszych jest Leason, która oferuje leasing operacyjny, finansowy, zwrotny, online czy pożyczkę. Firma oferuje czas spłaty od 2 do 7 lat oraz pierwszą wpłatę od 0% do 45%. Walutą spłaty mogą być złotówki lub euro i przewalutowanie wykonuje się po kursach NBP. Leasingują maszyny stare, nawet 20-letnie, używane i nowe. Firma finansuje maszyny z zagranicy, a maszyny od 500 zł do 30 000 zł netto z możliwością w formie online. Jeśli chcemy wykupić urzadzenie jest to możliwe od 1 do 30 % z możliwością spłaty z ratami leasingu. Mają także  w ofercie leasing bez BIK, KRD oraz bez ZUS i US. Warto zapoznać się z ich oferta, aby zdecydować się na najkorzystniejszy wybór.