Do mniej inwazyjnych tego typu procedur można zaliczyć lifting rzęs, który podnosi i podkręca włoski, dając niezwykle naturalny efekt, utrzymujący się nawet przez kilka tygodni. Czym dokładnie jest lifting rzęs i na czym polega? Podpowiadamy.

Lifting rzęs — co to jest?

Lifting rzęs to zabieg kosmetyczny, który ma na celu ich podkręcenie, wydłużenie i uniesienie. Dzięki czemu wydają się dłuższe i pięknie podkreślają oczy. Jest idealny dla osób chcących osiągnąć spektakularne efekty bez konieczności inwazyjnej ingerencji w swój organizm. Dodatkowo podczas liftingu kosmetyczka może delikatnie przyciemnić kolor włosków, dzięki czemu wiele klientek całkowicie rezygnuje z używania maskary.

Na czym polega lifting rzęs?

Zabieg liftingu nie jest skomplikowany, jednak wymaga od kosmetyczki sporo uwagi. Najpierw nanosi ona na rzęsy specjalny preparat, który pozwoli jej na swobodne modelowanie włosków. Substancja ta poza tym, że umożliwia zmianę ich położenia, to jeszcze odbuduje i odżywia ich strukturę. Następnie następuje etap podkręcenia. W tym celu na powiekę nakładany jest specjalny wałek z silikonu na który zaczesuje się rzęsy. Później nakładana jest na nie odżywka utrwalająca. W tym momencie kosmetyczka może użyć również przyciemniającego tuszu pozwalającego uzyskać efekt podobny do tego po użyciu maskary.

Efekty liftingu rzęs

Rzęsy po zabiegu są podkręcone, odżywione i błyszczące. Często przez pierwsze 24 godziny mogą być jeszcze lekko wilgotne lub posklejane, dlatego pełny efekt obserwuje się następnego dnia, po ich rozczesaniu. Włoski wówczas wyglądają naturalnie i ładnie się układają. Zazwyczaj lifting utrzymuje się od 4 do 6 tygodni, jednak warto go powtarzać co około 3. Warto wypróbować ten zabieg ze względu na jego doskonały efekt, łatwą dostępność w salonach kosmetycznych, a także atrakcyjną cenę, która w porównaniu do technik zwiększających objętość rzęs jest znacznie niższa.

Komu polecany jest lifting rzęs?

Lifting rzęs polecany jest wszystkim kobietom chcącym podkreślić swoje oczy i uzyskać efekt dłuższych rzęs bez ich zagęszczania i przedłużania. Jest to doskonała alternatywa również dla osób, które muszą na co dzień używać zalotki. Sprawdzi się też przed wyjazdami na których nie chcemy się malować. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Wśród nich wymienia się m.in. infekcje i choroby oczu, a także uczulenie na którykolwiek składnik preparatu stosowanego podczas liftingu.