Jak znaleźć takie, które będą pasować do całego stylu domu i gdzie je można kupić? O tym poniżej.

Czym są listwy elewacyjne?

Listwy elewacyjne to dekoracyjne drewno, stosowane na licu lub bokach ściany zewnętrznej. Obejmuje cały budynek i zakrywa nieestetyczne nadproża, cegły lub inne materiały, które mogą być widoczne w Twoim domu. Dodają one urody zewnętrznej części domu i atrakcyjnie uzupełniają okna i drzwi. Prawidłowo zamontowane i konserwowane listwy mogą służyć przez wiele lat. Nowoczesne listwy elewacyjne różnią się nieco od tych stosowanych w przeszłości, jednak zasada ich działania jest taka sama. Zazwyczaj stosuje się je w najważniejszych obiektach budowlanych, takich jak budynki publiczne i kościoły.

Z jakich materiałów wykonane są listwy elewacyjne?

Jednym z najbardziej widocznych elementów budynku jest fasada. To na niej ujawnia się osobowość budynku i jest ona praktycznie pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę. Jakie materiały są stosowane do produkcji listew elewacyjnych? Bardzo często spotkać można listwy z czerwonego cedru. Ich zaletą jest to, że są one naprawdę odporne na wilgoć i upływ czasu. Można również spotkać takie, do których wykonania wykorzystano lite drewno sosnowe. W nowocześniejszych budynkach używa się niestety często produktów syntetycznych.

Gdzie można kupić listwy elewacyjne?

Gdzie można kupić dobrej jakości listwy elewacyjne? Listwy fasadowe można kupić w Internecie lub w lokalnym sklepie z narzędziami. Można je także znaleźć w specjalistycznych sklepach z artykułami architektonicznymi. Koniecznie sprawdź:

  • sklepy internetowe - wiele sklepów internetowych sprzedaje listwy elewacyjne, ale niektóre z nich mogą nie mieć dokładnie takiego rozmiaru lub stylu, jakiego szukasz;

  • sklepy z artykułami metalowymi - sklepy z artykułami żelaznymi mają zazwyczaj tylko jeden lub dwa różne rodzaje listew elewacyjnych, więc jeśli potrzebujesz czegoś konkretnego, to może to nie być najlepsze miejsce dla Ciebie.

Jeśli zależy Ci na zastosowaniu określonego produktu na zewnątrz budynku, ale nie możesz znaleźć tych konkretnych listew fasadowych, nie martw się. Jest wiele miejsc, w których można szukać i prawdopodobnie uda Ci się znaleźć te, których potrzebujesz. W końcu w ostatnich latach produkty te cieszą się coraz większą popularnością.