Wiele osób przyjmując postawy proekologiczne, decyduje się na inwestycje w Odnawialne Źródła Energii, a szczególnie w popularne w ostatnich latach panele fotowoltaiczne. Jednak problem pojawia się w sytuacji nadwyżki energii w słoneczny dzień oraz jej braku w dni pochmurne oraz nocą. Istnieje możliwość jej odsprzedaży do elektrowni, a następnie kupna na nowo, jednak z punktu widzenia finansów nie jest to dobre rozwiązanie. Z pomocą przychodzą magazyny energii. Czym one są oraz czy warto w nie zainwestować? Dowiesz się z naszego artykułu.

Czym są magazyny energii?

Magazynowanie energii elektrycznej jest znane ludzkości od wielu lat. W końcu każdego dnia wykorzystujemy baterie czy akumulatory, w które wyposażone są nasze laptopy i telefony. Okazuje się jednak, że istnieje również możliwość magazynowania energii produkowanej za pomocą paneli fotowoltaicznych. Do tego przydatne są domowe magazyny energii. Urządzenia te pozwalają na korzystanie z własnej energii w dowolnym momencie. Instalacje fotowoltaiczne, które za pomocą Słońca produkują prąd, muszą gdzieś magazynować nadwyżkę. Jeśli nie ma magazynu energii, sprzedawana jest ona do sieci energetycznej. Nocą oraz w dni z niewielką ilością Słońca możemy tę nadwyżkę odebrać, jednak wiąże się to ze sporymi opłatami. Dlatego wielu ludzi decyduje się na domowy magazyn energii, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie prądu w postaci chemicznej substancji, a w sytuacji konieczności jego wykorzystania, substancje te przekształcają się w prąd i zasilają gospodarstwo domowe. 

Magazyny energii - dlaczego ich wykorzystywanie jest korzystne?

Magazyny energii są świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dużych ilości prądu w ciągu dnia oraz w miejscach, gdzie nie ma przyłącza sieci energetycznej lub następują częste przerwy w zasilaniu czy awarie. Takie rozwiązanie pozwala na:

  • całkowite uniezależnienie się od sieci energetycznej, 
  • maksymalne wykorzystanie wyprodukowanej energii, 
  • wygenerowanie dużych oszczędności,
  • całkowicie wykluczenie przerw w dostawie prądu,
  • korzystanie z prądu w miejscach bez przyłącza, np. w domkach letniskowych,

W ostatnim czasie nawet dystrybutorzy prądu zachęcają do instalowania magazynów energii, a wszystko przez wzgląd na rosnące zainteresowanie Odnawialnymi Źródłami Energii. Coraz więcej powstających instalacji fotowoltaicznych sprawia, że w niedługim czasie może pojawić się problem z odbiorem i magazynowaniem nadwyżek energii elektrycznej wyprodukowanej przez gospodarstwa domowe. Dlatego warto pomyśleć o domowym magazynie energii, gdyż jego wykorzystanie daje wiele korzyści i możliwości. Przede wszystkim pozwalają na dopasowanie zasobów energetycznych do aktualnych potrzeb. Dlatego już dziś warto przejrzeć ofertę Solar Energy Development - magazynyenergii.pl. Firma ta zapewnia nie tylko bezproblemową instalację magazynu, ale również wsparcie techniczne i ekspresową pomoc w razie problemów z urządzeniem. 

 

Czy magazyny energii można łączyć jedynie z fotowoltaiką?

Okazuje się, że magazyny energii elektrycznej sprzedawane przez firmę Solar Energy Development mogą łączyć się z wieloma systemami produkcji prądu elektrycznego. To nie tylko wspomniana fotowoltaika, ale także inne systemy Odnawialnych Źródeł Energii, np. wiatr. Co bardzo istotne, domowe magazyny energii mogą być również przeznaczone do przechowywania energii pozyskanej z sieci publicznej, a w razie przerw w dostawach prądu można spokojnie ją wykorzystać. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie w miejscach, gdzie często dochodzi do awarii sieci energetycznej.

Jaki jest koszt domowego magazynu energii?

Cena magazynu energii zależna jest od jego mocy, pojemności, montażu i wielu innych czynników. Podstawowe magazyny energii to koszt około 10 tysięcy złotych, jednak należy pamiętać, że jest to inwestycja długoterminowa. Takie urządzenia są praktycznie bezawaryjne, a ich żywotność może wynosić nawet 20 lat. Dowiedz się więcej na https://magazynyenergii.pl/magazyny-energii/.

Dlatego, jeśli korzyści z instalacji domowego magazynu energii są dla Ciebie przekonujące, warto skontaktować się z firmą Solar Energy Development. Pracownicy tej firmy znajdą idealne urządzenie dopasowane do potrzeb każdego gospodarstwa domowego. Dzięki temu wygenerujesz nie tylko spore oszczędności, ale również zapewnisz sobie niezależność energetyczną, co jest niezwykle ważne w czasach dużych podwyżek cen energii.