Można je wykorzystać do przechowywania różności od prezentów świątecznych, sezonowych sprzętów sportowych, po skutery, quady a nawet samochody. Bardzo często wykorzystywane są także do magazynowania rowerów i opon zimowych. Lista rzeczy, które można przechowywać jest niemalże nieograniczona i zależy tylko od Twoich preferencji i potrzeb. Na rynku istnieje kilka wiodących firm takich jak kangu self storage, Less Mess oraz Magazynownia24.pl, z których możesz korzystać w zależności od regionu Polski. Całkiem interesująca ofertę poza standardowym przechowywaniem rzeczy oferuje umiejscowiona w centrum Polski w woj. łódzkim Magazynownia24, w której magazynach można przechowywać samochody, co wydaje się być całkiem korzystną propozycją nie tylko dla kolekcjonerów zabytkowych samochodów.

 

Jak przygotować rzeczy do przewiezienia ich do magazynu samoobsługowego self storage

 

Jeżeli zdecydowałeś się na wynajem magazynu samoobsługowego self storage, na pewno zależy Ci na tym, żeby wszystkie Twoje rzeczy były w nim bezpieczne. W tym celu, najpierw powinieneś zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie jeszcze przed przewiezieniem. Zobacz, w jaki sposób możesz to zrobić.

Usługa Self Storage jest godna zaufania. Wszystkie Twoje przedmioty są bezpieczne podczas przechowywania w magazynach samoobsługowych. Jednak to od Ciebie zależy to, w jaki sposób je zapakujesz. Warto o to zadbać już przed przewiezieniem ich do magazynu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a przede wszystkim nie uszkodzisz towarów w trakcie transportu.

Jak zabezpieczyć cenne przedmioty?

Niezależnie od tego, co będziesz magazynować, na pewno powinieneś zadbać o to, żeby poszczególne przedmioty nie zabrudziły się w trakcie transportu. W tym celu odpowiednio je zabezpiecz. Możesz umieścić je w kartonach, reklamówkach, torbach czy po prostu w rozciągliwej folii. Delikatne towary, takie jak szkło czy porcelana, na pewno warto dodatkowo zabezpieczyć czymś miękkim, takim jak folia bąbelkowa, papier czy wata. To jednak nie wszystko, ponieważ powinieneś również zadbać o to, żeby zabezpieczyć towary w transporcie. To oznacza, że nie mogą one mieć nadmiernego luzu w samochodzie, aby nie poleciały w trakcie hamowania. Ustawiaj zatem jeden karton przy drugim.

Przewożąc ważne dokumenty, zawsze rób to w twardych teczkach albo segregatorach, tak aby całość się nie pogniotła. W ten sam sposób przechowuj następnie papiery w magazynie. Jeżeli chodzi o książki, to na pewno warto układać je jedna obok drugiej, na przykład w twardych kartonach. Nie zginaj przy tym rogów, ponieważ może to doprowadzić do nieodwracalnych zmian w strukturze papieru.

Kartony, które będziesz przewozić, zawsze zabezpieczaj dokładnie taśmą albo sznurkami. Jeżeli je zamkniesz, będziesz mógł swobodnie nałożyć jeden na drugi, co pomoże Ci zaoszczędzić miejsce w samochodzie. Jest to szczególnie ważne, kiedy musisz przewieźć dużo rzeczy w niewielkim bagażniku samochodu osobowego.

Zobacz też: Jak wykorzystać nasze magazyny samoobsługowe