Bobbie Brown, Anastasia, Huda Beauty, Estee Lauder czy Make Up For Ever to produkty, za które musimy zapłacić powyżej stu złotych. Czy to cień do powiek, do brwi, maskara do rzęs, korektor lub podkład – ceny zaczynają się od trzycyfrowych kwot. A co by było, gdybyśmy mogli uzyskać podobną jakość w dużo niższej cenie? Czy to możliwe? Sprawdzamy markę Makeup Revolution.

Makeup Revolution zadebiutował na rynku kosmetycznym w 2014 roku. Londyńska firma od razu podbiła serca miłośniczek makijażu. Dostępne prawie w każdej drogerii internetowej, w dobrej cenie, szerokim wyborze oraz doskonałej jakości – tak produkty marki opisywały jej klientki. Po czterech latach Makeup Revolution jest jeszcze silniejszym brandem, a kosmetyki mogą śmiało rywalizować ze swoimi droższymi odpowiednikami.

Cienie do powiek – prawdziwy hit

Wśród kultowych produktów Makeup Revolution znajdują się palety cieni do powiek. 15 kolorów o gramaturze 30g możemy mieć już za ok. 40 zł. Cienie występują w różnych tonacjach kolorystycznych oraz wszelkich możliwych wykończeniach. Marka oferuje nam palety zarówno z samymi matowymi cieniami, wyłącznie satynowymi lub miksem, w którym znajdziemy, maty, cienie z drobinkami, perłowe czy foliowe. Hitem są palety z 196 kolorami! Przy takim zestawie na pewno można makijażowo poszaleć. A co z jakością?

Cienie są świetnie napigmentowane. Nałożone na bazę lub korektor trzymają się w nienaruszonym stanie kilka dobrych godzin. Co ważne, nie osypują się po aplikacji. W czasie nakładania, szczególnie przy jaśniejszych kolorach, co nieco może znaleźć się na policzkach. Zależy to jednak od palety i rodzaju cienia, po jaki sięgamy. Nie wszystkie się tak zachowują. Ciemniejsze kolory nakładają się bardzo fajnie i nie pozostawiają śladów. Jeśli chodzi o jakość, spokojnie można ocenić je w skali od 1 do 10 na mocną ósemkę. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, zdecydowane 10 /10.

Za jakie kosmetyki kochamy Makeup Revolution?

Obok cieni do powiek, chętnie wybieramy także rozświetlacze oraz róże do policzków. Pojedynczy róż to koszt [uwaga!] ok. 15 zł. Biorąc pod uwagę, że wybór kolorystyczny jest naprawdę ogromny, z powodzeniem możemy pozwolić sobie na kilka różnych odcieni. Jeśli chodzi o rozświetlacze, dostępne są całe palety. W jednej mamy kilka różnych wykończeń, od jasnego, chłodniejszego, poprzez cieplejsze kolory. Dają bardzo fajny efekt glow i naprawdę długo utrzymują się na skórze.

Zdania są podzielone co do paletek do konturowania. Problem ze zdaniem egzaminu mają ciemniejsze kolory. Jeśli jednak użyjemy dobrego pędzla i wprawionej ręki, z pewnością efekt będzie lepszy. Kosmetyki Makeup Revolution są w tak dobrych cenach, że możemy zwyczajnie spróbować i sprawdzić, które produkty odpowiadają nam bardziej, a które mniej.