Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Określ główne przeznaczenie samochodu

Wybór idealnego samochodu musi opierać się na głównej roli, jaką ma on pełnić. Auto, które służy do codziennej jazdy miejskiej, znacznie różni się od pojazdów przeznaczonych do pokonywania długi tras autostradowych, czy pojazdów używanych na trasach przebiegających po nierównych, czy stromych drogach. Należy zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar samochodu, jego wyposażenie, a także wewnętrzny układ i ilość przestrzeni. Bardzo istotny może okazać się m.in. rozmiar bagażnika. Najlepiej sprawdzić to indywidualnie podczas wizyty w salonie na Audi, Fordzie, BMW, czy Volvo dostępnym od ręki.

Nowy pojazd powinien być starannie przemyślany. Aspekty wizualne i osobisty stosunek do konkretnej marki jest bardzo ważny, ale nie można zapomnieć o aspektach, takich jak koszty utrzymania, czy awaryjność danego modelu. Przede wszystkim należy jednak zwrócić uwagę na to, jakie kwestie są dla nas najważniejsze — jeśli priorytetem jest dla Ciebie bezpieczeństwo jazdy — sprawdź modele Volvo dostępne od ręki i jak najszybciej usiądź za kierownicą wybranego auta.

Ustal budżet na zakup nowego samochodu

Pomimo że cena samochodu nie powinna być głównym motywatorem do podjęcia decyzji o zakupie konkretnego modelu, to jednak niezbędne jest określenie maksymalnej kwoty, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na nowy pojazd. Ustalony limit sprawi, że nabycie nowego auta nie będzie zbytnim obciążeniem dla budżetu domowego. Jednocześnie należy również wziąć pod uwagę koszty eksploatacyjne.

Oblicz całkowity koszt posiadania danego modelu

W niektórych przypadkach korzystna cena konkretnego samochodu może okazać się myląca i skutkować zwiększonymi wydatkami na utrzymanie pojazdu. Można temu jednak zapobiec poprzez oszacowanie TCO (ang. Total Cost of Ownership), czyli całkowitego kosztu posiadania auta. Pod uwagę należy wziąć utratę wartości w czasie — to największy składnik utrzymania samochodu. Niektóre modele po upływie 3 lat od produkcji tracą nawet 40 % swojej początkowej ceny.

Kolejnym istotnym aspektem jest koszt paliwa. Aby zaoszczędzić na eksploatacji pojazdu, konieczna jest analiza spalania pojazdu. Można to sprawdzić bez względu czy jest to Volvo dostępne od ręki, czy Toyota, na którą należy poczekać.

Sprawdź częstotliwość wymaganych przeglądów

Na całkowity koszt posiadania samochodu wpływa także częstotliwość wymaganych przeglądów. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest okres wymiany oleju, filtrów oleju, filtrów paliwa, filtrów powietrza, płynu hamulcowego, paska rozrządu, czy klimatyzacji, a także ich koszta. Bardzo ważne są również kwestie związane z gwarancją producenta — jej zakres oraz czas obowiązywania.

Umów się na jazdę próbną wybranymi modelami

W zakupie najlepszego samochodu pomocne są osobiste doświadczenia podczas jazdy próbnej. Dobrym rozwiązaniem jest wybór trzech faworytów i umówienie się na trzy jazdy sprawdzające w ciągu jednego dnia. Pozwoli to na realne porównanie odczuć w każdym z modeli. Kwestie, na jakie należy zwrócić szczególną uwagę to przyczepność do nawierzchni, amortyzacja, ergonomia rozmieszczenia wyposażenia, wyciszenie pojazdu, a także ogólny komfort.

Skorzystaj z pomocy wyspecjalizowanego doradcy

Wybór idealnego samochodu nie jest łatwy. O pomoc w podjęciu decyzji warto poprosić profesjonalistów, którzy dogłębnie znają specyfikę modeli interesującego nas producenta. Jeśli preferowaną marką jest Volvo to dealerzy tych pojazdów z łatwością odpowiedzą na nurtujące Cię pytania i rozwieją Twoje wątpliwości. Dodatkowo, jeśli potrzebujesz auta natychmiastowo, doradca wskaże Ci Volvo dostępne od ręki.

Wybór samochodu, który w jak największym stopniu spełnia Twoje oczekiwania, nie jest najłatwiejszym zadaniem, ale zdecydowanie jest warty wysiłku. Otrzymanie kluczyków do wymarzonego pojazdu to moment, na który każdy kierowca czeka z niecierpliwością, dlatego warto rozważyć zakup Volvo dostępnego od ręki.