Ty również marzysz o takiej aranżacji? Jeśli tak, to meble Skandica z całą pewnością pomogą Ci w stworzeniu takiego wnętrza!

Co sprawia, że styl skandynawski jest tak popularny? 

Styl skandynawski jest jednym z najbardziej popularnych stylów w aranżacji wnętrz. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Otóż Skandynawowie nieustannie zmagają się z brakiem słońca – a jak wiadomo, brak światła może negatywnie wpływać na samopoczucie. Właśnie dlatego wymyślili oni styl w aranżacji, który pozwolił na wprowadzenie do skandynawskich domów wiele słońca i pozytywnej energii.

Podstawą skandynawskich aranżacji są jasne kolory. Dotyczy to ścian, które powinny być pomalowane na różne odcienie bieli, odbijającą światło szarość lub inne jasne barwy, który pozwalają na optycznie powiększenie pomieszczenia. Ważne są też podłogi – powinny znaleźć się na nich jasne deski. Jasne drewno również optycznie powiększa pomieszczenie, szczególnie w połączeniu z jasnymi ścianami. A zatem nadrzędna zasada skandynawskich wnętrz jest taka, aby postawić przede wszystkim na jasne kolory, które dobrze odbijają światło. 

Nie znaczy to jednak, że skandynawskie wnętrza są nudne. Wręcz przeciwnie – charakteru nadają im dodatki. Muszą one mieć intensywne kolory słoneczne i  nieba – a zatem powinny być niebieskie i żółte. W zależności od upodobań, można dobrać różne odcienie tych barw. W kolorach tych powinny być tylko niektóre elementy we wnętrzu, na przykład dywan, świeczniki, ramki na zdjęcia, wazony czy poduszki. Dzięki temu wnętrze będzie jednocześnie jasne, nowoczesne i pełne ciekawych elementów! 

Meble drewniane – podstawa skandynawskiej aranżacji

Skandynawowie bardzo cenią sobie wysoką jakość, dlatego w tamtejszych domach pojawiają się przede wszystkim meble z litego drewna. Na próżno szukać u nich tanich mebli z niskiej jakości materiałów, które trzeba wymieniać co kilka lat. Również w Polsce meble z litego drewna stają się coraz bardziej popularne – głównie z uwagi na ich trwałość i odporność na uszkodzenia, ale też dlatego, że całkowicie odmieniają wnętrze. Już na pierwszy rzut oka widać, że meble drewniane ozdobione są przez samą naturę, a to sprawia, że w danym wnętrzu aż chce się przebywać. 

Jednocześnie warto wiedzieć, że meble skandynawskie mają bardzo subtelne kształty. Zdecydowanie brakuje w nich ostrych wykończeń – są to meble raczej surowe, jednak często mają zaokrąglone wykończenia, dzięki czemu sprawiają, że cała aranżacja jest bardziej łagodna i zachęca do wypoczynku. 

Jeśli chodzi o kolorystykę, meble drewniane stylu skandynawskim powinny być jasne – podobnie jak ściany czy podłogi. Nie muszą to być jednak meble białe – chociaż i one mogą wyglądać bardzo elegancko. Jeśli cenisz sobie klasyczne rozwiązania, możesz postawić na meble z jasnego drewna. Będą one dobrze współgrały zarówno z jasnymi ścianami, jak i z drewnianą podłogą w jasnym kolorze. 

Skandica – meble inspirowane skandynawską dzikością

Skandica to producent mebli w stylu skandynawskim, które inspirowane są z jednej strony nieokiełznaną, skandynawską dzikością, a z drugiej – wyjątkową kulturą i ogromnym przywiązaniem do jakości. Co bardzo ważne, wszystkie meble Skandica wykonane są z najwyższej jakości litego drewna, dzięki czemu są bardzo trwałe. To doskonała inwestycja na długie lata – takie meble z całą pewnością przetrwają długi czas w niezmienionym stanie. 

Co istotne, w kolekcji mebli drewnianych Skandica każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się w niej bowiem zarówno klasyczne meble w stylu skandynawskim, jak i bardziej odważne propozycje. Jedno jest pewne – dzięki meblom Skandica z łatwością stworzysz niepowtarzalną aranżację w stylu skandynawskim!