Utrzymanie porządku na większym metrażu wymaga większych zasobów. Na szczęście, z pomocą może przyjść maszyna do mycia podłóg, dzięki której sprzątanie staje się szybsze niż kiedykolwiek.

Maszyna do mycia podłóg występuje w wielu wariantach

Dobór maszyny czyszczącej powinien być ściśle powiązany z charakterem obiektu, do jakiego będzie ona przeznaczona. Czy podłoże jest narażone na poważne zabrudzenia? Czy znajduje się ono w przestrzeni zamkniętej (magazyn), czy nieustannie uczęszczanej przez klientów (sklep wielkopowierzchniowy)? To tylko kilka z pytań, które mają największy wpływ na wybór właściwego urządzenia.

Dobierz produkt o odpowiednich gabarytach

Jeden z najważniejszych kryteriów podziału maszyn czyszczących jest związany z metodą sterowania. Część maszyn posiada wydzielony kokpit i układ kierowniczy, innymi należy sterować manualnie, prowadząc je przed sobą. Pierwsza, najbardziej oczywista różnica dotyczy ich rozmiarów. 

Maszyny czyszczące - Wrocław, Maszyny do sprzątania Szorowarki24.pl

Pełnowymiarowe maszyny szorująco-zbierające

Wielkoformatowe maszyny czyszczące doskonale sprawdzą się na dużych, otwartych powierzchniach, takich jak galerie handlowe. Znacząco przyspieszają one proces czyszczenia i zapewniają wygodę operatorowi. Co więcej, maszyna do mycia podłóg zmywa brud wodą z detergentem i jednocześnie osusza powierzchnię, dzięki czemu doskonale sprawdza się w intensywnie uczęszczanych ciągach komunikacyjnych.

Warto jednak pamiętać, że cecha ta może być również wadą. Przykładem miejsca, w którym korzystanie z maszyny jest znacząco utrudnione jest gęsto zabudowany magazyn. Operator może tam napotkać na problemy z wykonywaniem niezbędnych manewrów (jak zawracanie), a każda potencjalna stłuczka grozi uszkodzeniem nie tylko samej maszyny, lecz także i regału.

Konstrukcje wymagające prowadzenia

Rozwiązaniem tego problemu mogą być maszyny ręczne o niewielkiej wadze i gabarytach. Produkty te cechują się niewielką masą, są proste w nawigacji, wyróżniają się również większą energooszczędnością i niższą ceną.

Urządzenia tego typu mają najczęściej charakter jednofunkcyjny, pełniąc rolę szorowarki, froterki lub polerki, choć można napotkać również na konstrukcje dwufunkcyjne. Maszyny ręczne nie cechują się tak wielką uniwersalnością jak jej wielkogabarytowe odpowiedniki, są jednak niezawodne w roli, do której zostały zaprojektowane.

Maszyna do mycia podłóg – końcowy werdykt

Przytoczone powyżej przykłady świadczą, że dobór odpowiedniej maszyny czyszczącej jest kwestią wysoce indywidualną. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z doświadczonymi specjalistami, dysponujących niezbędną wiedzą i zapleczem technicznym.

 

Jedną wiodących firm na rynku polskim jest Szorowarki24.pl, która posiada w swojej ofercie wiele modeli maszyn czyszczących, dostosowanych do zróżnicowanej specyfiki pracy. Skontaktuj się z doradcami klienta Szorowarki24.pl i umów się na bezpłatny pokaz, który z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości.

 

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Kwidzyńska 4, 51-416 Wrocław
lub na naszej stronie: Szorowarki24.pl

 

Źródło: Maszyny czyszczące - Wrocław, Maszyny do sprzątania Szorowarki24.pl