Najmłodszym poleca się raczej materace miękkie, z uwagi na niewielką masę ich ciał. Taki materac powinien być bezpieczny, higieniczny i zapewniać równomierne podparcie dla kręgosłupa. Bardzo ważne, aby maluszek przyjmował właściwą pozycję, ponieważ jego kręgosłup cały czas się kształtuje. Poza tym jakość materaca wpływa również bezpośrednio na jakość snu.

Materac miękki dla dzieci

Zwykle producenci wskazują, że na miękkich materacach powinny spać osoby o wadze ciała wynoszącej do 60 kg. Oznacza to, że nawet nastolatki i drobne osoby dorosłe powinny wybierać raczej materace miękkie, a nie twarde. Są one bowiem zoptymalizowane do ich potrzeb. Wśród jakich modeli można szukać tego typu rozwiązania?

Miękkie materace to zwykle:

  • materace piankowe,

  • materace termoelastyczne,

  • materace kieszeniowe.

Oczywiście, każdy surowiec nieco inaczej zachowuje się w kontakcie z ciałem, co warto wziąć pod uwagę. Spora grupa klientów wybiera produkty piankowe, ponieważ są bardzo higieniczne i przewiewne, jak również lekkie. Taki materac miękki można z łatwością przebrać w inną pościel. Materace z pianki termoelastycznej cechują się idealnym dopasowaniem do kształtu sylwetki i jej potrzeb. Miękną bowiem pod wpływem ciepła i otulają sobą użytkownika. Nowoczesne materace kieszeniowe, dostępne na przykład na Sweetsen.pl, wyposażone są w duże ilości pojedynczych sprężyn, a każda z nich umieszczona jest w indywidualnej kieszeni. Dzięki temu materac taki jest bardzo wygodny, sprężysty i jednocześnie niezwykle wytrzymały.

Wybierając materac dla dziecka warto rozważyć również zakup pokrowca, który skutecznie ochroni go przed brudem i plamami z moczu, czy jedzenia, które są nieuniknione w przypadku najmłodszych. Pokrowiec można zamówić razem z materacem, dzięki czemu jest idealnie dopasowany do jego rozmiaru. Wystarczy wyprać go w pralce i dobrze wysuszyć raz na jakiś czas, dla zachowania higieny.