Materace sprężynowe to najpopularniejszy rodzaj materacy na rynku. Ich zalety docenia coraz więcej klientów, zainteresowanych komfortem odpoczynku.

Aby wybrać najodpowiedniejszy materac sprężynowy, przyjrzyjmy się wspólnie ich rodzajom. Zrobimy to na przykładzie marki Hilding, którą wybiera ogromna rzesza konsumentów. Strona sennamaterace.pl szereguje je właśnie według rodzajów. Jakich?

Materac sprężynowy bonnelowy

To najprostszy rodzaj materaca sprężynowego. Pod pokryciem wierzchnim ukrywa sprężyny, uginające się gdy ktoś się na nich położy. Sprężyna pokryta jest warstwą ochronną. Dlatego okropne wspomnienie dawnych łóżek, z których sprężyna przebijała pokrycie i raniła śpiącego, należą już do przeszłości. Teraz sprężyny zabezpiecza się włóknem kokosowym, włosiem końskim lub trawą morską. Na wierzchu może być dodatkowo zastosowana pianka poliuretanowa.

Materac sprężynowy kieszeniowy

To średnia półka cenowa. Sprężyny są tu ukryte w kieszeniach. Co to daje użytkownikowi? Niezwykłą elastyczność punktową, bo każda sprężyna reaguje na ciężar ciała osobno. Przy wstawaniu sprężyny nie rezonują nacisku i drgań, a więc śpiące obok dziecko czy mąż nie obudzą się.

Taki typ materaca to np. Hilding Tango. Prócz sprężyn, materac ten posiada piankę lateksową i piankę HR. Każda z nich idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia wypoczynek kręgosłupowi w pozycji anatomicznej.

Ciekawym przykładem materaca sprężynowego kieszeniowego jest też Hilding Cha-Cha. Zawiera w sobie siedmiostrefowe sprężyny kieszeniowe. Do tego przy jego produkcji użyto pianki Velvet Touch, która jest miękka w dotyku i bardzo przewiewna.

Materac sprężynowy multipocket

To innowacyjna technologia produkcji materacy. Prócz większych kieszeni ze sprężynai, wnętrze materaca posiada także sprężynki o mniejszej średnicy i wysokości. Sprężyny w tej technologii materaca są praktycznie nieodczuwalne, dlatego można odnieść wrażenie używania wysokiej jakości materaca piankowego.

Przykładem takiego materaca jest Hilding Balet. Idealnie dopasowuje się on do krzywizn ciała. W tym materacu do wyboru są dwa pokrowce, każdy o unikalnych właściwościach. Inny materac multipocket to na przykład Hilding Multi. Ma on aż siedem zróżnicowanych stref twardości.

O czym pamiętać kupując materac?

W dzisiejszych czasach standardem jest zakup materaca przez internet. Prócz sprawdzonego sklepu internetowego, warto dopytać o to, jak materac zostanie zapakowany. Idealne do tego celu jest odpowiednie opakowanie kartonowe. Miejmy pewność, że dystrybutor obsługiwany jest przez godnego zaufania producenta opakowań kartonowych.