Z tego względu niedrogie mieszkania na Psim Polu cieszą się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wrocławia. Dzielnica, która jeszcze niespełna 100 lat temu była samodzielnym miasteczkiem, zachowała swój niepowtarzalny klimat. Osoby przekraczające Odrę odnoszą wrażenie przejścia do całkowicie innego świata, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Dostęp do samowystarczalnej infrastruktury sprawia, że potencjalni nabywcy nieruchomości od razu dostrzegają możliwość zorganizowania życia rodzinnego na miejscu, w niezwykle urokliwym otoczeniu. Za fenomenem Psiego Pola stoi jednak nie tylko atmosfera dzielnicy, ale i twarde fakty mogące przekonać nawet największego niedowiarka do związania się z nią na co dzień.

 

Szeregówki we Wrocławiu z dobrym dojazdem do centrum.

 

W obrębie dzielnicy można znaleźć wszystko, co niezbędne do codziennego funkcjonowania. Liczne szkoły, przedszkola i żłobki zapewniają opiekę najmłodszym mieszkańcom. Nie ma tu także problemu z dostępem do różnorodnych sklepów, punktów usługowych i przychodni. Właściciele mieszkań na Psim Polu otwarcie przyznają, że nie czują szczególnej potrzeby odwiedzania centrum Wrocławia i na drugą stronę rzeki wybierają się raczej w celach służbowych. Dojazd nie jest w żaden sposób utrudniony, mamy tu bowiem dostęp do rozbudowanej komunikacji miejskiej, a drogi na terenie dzielnicy są utrzymywane w bardzo dobrym stanie. Jednak po godzinach na Psim Polu nie sposób się nudzić. Ośrodki kulturalne stale organizują ciekawe wydarzenia. Znajdziemy tu także mnóstwo cennych zabytków, dzięki czemu zyskamy okazję do poznania ciekawej historii otaczających terenów. W centrum dzielnicy znajduje się świeżo wyremontowany rynek, stanowiący ulubione miejsce wieczornych spotkań miejscowej ludności.

 

Mieszkanie na Psim Polu pozwala korzystać do woli z uroków natury.

 

W 2017 roku wały nad Widawą przeszły gruntowną przebudowę. Inwestycja, której towarzyszyło utworzenie przelewu między Widawą i Odrą, była podyktowana troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Władze dzielnicy nie zapomniały jednak o aspekcie czysto rekreacyjnym. Dzięki temu dziś tereny nad Widawą są ulubionym miejscem spacerowiczów, rowerzystów i biegaczy. Dostęp do obszarów zielonych nie cieszyłby może tak bardzo, gdyby nie to, że Psie Pole jest uznawane za najczystszą i najbezpieczniejszą dzielnicę Wrocławia. To sprawia, że mieszka się tu po prostu miło i niezwykle łatwo jest zacząć traktować nowo nabyte mieszkanie na Psim Polu jak prawdziwy dom, o którym marzyło się od dawna.

 

Osiedle Franki House wyróżnia się pośród innych ofert deweloperów wrocławskich.

 

Deweloperzy coraz chętniej lokują swoje inwestycje na terenie prawobrzeżnego Wrocławia, kusząc klientów skandynawską stylistyką, co silnie wpływa na estetyczny wizerunek dzielnicy. Poszukując mieszkania na Psim Polu warto zainteresować się domami w zabudowie szeregowej. Niskie koszty eksploatacji, bliskość sąsiadów, a jednocześnie wyraźnie zaznaczona przestrzeń prywatna to kuszące atuty dla przyszłych mieszkańców. Dodatkowo za ciekawą architektonicznie, nowowybudowaną szeregówkę na Psim Polu zapłacimy tyle samo, co za znacznie mniejsze mieszkanie w centrum miasta. Jedną z najciekawszych propozycji przedstawia w tym zakresie firma Probitas Invest. Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Franki składa się z 20 niezależnych, dwupoziomowych lokali, z których każdy będzie miał dostęp do własnego ogrodu i osobnego miejsca parkingowego. Lokalizacja nieopodal Widawy, w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej, zapewnia spokój i ciszę, której poszukują osoby pragnące zamieszkać w okolicy. Z tego względu warto wziąć ją pod uwagę podczas poszukiwania mieszkania z dostępem do terenów zielonych na obrzeżach Wrocławia.