Łazienka w stylu industrialnym

Łazienki w stylu industrialnym zaczęły zdobywać popularność na początku 2010 roku dzięki odsłoniętym rurom, odważnym kolorom i dużym, wyłożonym kafelkami kabinom prysznicowym. Mimo że od tego czasu, minęło już kilkanaście lat, to dalej ten styl cieszy się ogromną popularnością.

Styl industrialny to przede wszystkim chropowate powierzchnie i twarde krawędzie. Ma on charakter vintage, co sprawia, że jest bliższy domowi niż jakikolwiek inny styl wystroju. Obejmuje on szeroką gamę materiałów, od drewna, przez metal, po kamień, dzięki czemu możesz wybrać dokładnie to, co chcesz, nie martwiąc się o to, czy będzie pasować do pozostałych elementów wystroju Twojego domu.

Kabina prysznicowa typu walk in

Ten typ prysznica staje się coraz bardziej popularny wśród osób aktywnych, które chcą mieć możliwość korzystania z eleganckiej kabiny prysznicowej na otwartej przestrzeni. Doskonale pasują do przestronnych łazienek, zaaranżowanych w nowoczesnym stylu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sięgać po nie również w mniejszych łazienkach.

Skandynawska łazienka

Łazienki w stylu skandynawskim mają zazwyczaj bardzo minimalistyczny wystrój. Często jest w nich dużo naturalnego światła, co sprawia, że przestrzeń wydaje się otwarta i przestronna. Ściany są często białe lub w jasnym kolorze, np. żółtym. Podłogi mogą być wykonane z ciemnego twardego drewna lub wyłożone płytkami - choć jeśli łazienka jest bardzo mała i ma niewiele dodatkowego miejsca do przechowywania, bardziej prawdopodobne jest, że podłoga będzie wyłożona płytkami. W obu przypadkach nie ma wykładziny.

Meble są również w większości białe, z kilkoma wyjątkami. Białe szafki są popularne, ponieważ pozwalają skupić się na podłodze i ścianach. Słowem: prostota i funkcjonalność, czyli to, co wyróżnia styl skandynawski.

Na koniec - jakie jeszcze trendy warto obserwować?

To oczywiście nie wszystkie trendy łazienkowe, które warto obserwować w 2022 roku. Równie dużą popularnością cieszą się akcenty natury, które coraz częściej trafiają na ściany - w formie płytek lub specjalnej tapety. Niemalejącą popularnością cieszy się także czarna armatura. Doskonale pasuje ona zarówno do nowoczesnych aranżacji łazienkowych, jak i tradycyjnych rozwiązań. Daje to właścicielom mieszkań i domów, w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Modne wyposażenie łazienki znajdziesz na https://lazienkowespa.pl/