Istnieje przekonanie na temat tego, że korzystanie ze zmywarki wiąże się ze sporymi kosztami. Nic bardziej mylnego - myjąc naczynia w zmywarce nie tylko zapewniamy sobie wygodę, ale także oszczędzamy wodę. Jak zatem wybrać odpowiednią zmywarkę i na co zwrócić szczególną uwagę, by sprzęt nie tylko spełniał swoją funkcję, ale także był energooszczędny oraz odpowiednio prezentował się w kuchni?

3 kryteria wyboru sprzętu

Zakup zmywarki wiąże się ze sporym wydatkiem. Sprzęt tego typu powinien posłużyć nam na długo, dlatego przed zakupem warto przeprowadzić gruntowną analizę produktów dostępnych na rynku - na www.net-s.pl znaleźć można szereg modeli od renomowanych producentów, oferujących zmywarki najwyższej klasy. Marka produktu to jednak nie wszystko, warto zwrócić uwagę także na klasę energetyczną, informującą o średnim zużyciu energii podczas standardowego cyklu zmywania 12 kompletów naczyń. Podawana jest ona w skali od A+++ do G, gdzie klasą A+++ oznaczane są najbardziej efektywne produkty o najmniejszym zużyciu energii. Kolejnym aspektem, który powinien nas zainteresować jest pojemność - w asortymencie sklepu www.net-s.pl  znaleźć można zarówno zmywarki o szerokości 45 cm, które myją jednorazowo 8-10 kompletów naczyń, jak i modele o szerokości 60 cm, mieszczące nawet 15 kompletów. Ostatnim, najważniejszym aspektem jest zużycie prądu i wody, gdyż to właśnie te kwestie wpływają na to, czy korzystanie ze zmywarki generuje spore koszta, czy pozwala zadbać o domowy budżet. Oba parametry zazwyczaj podawane są w dwóch wariantach - dotyczącym zużycia podczas jednego zmywania oraz w wariancie rocznego użytkowania. Urządzenia wyposażone w programy ekonomiczne zużywają około 6-7 litrów wody na jeden cykl mycia, co daje nie tylko sporą oszczędność wody, ale także i minimalizuje zużycie prądu.

Gwarancja wygody i oszczędności

Zmywarka to bez wątpienia spore odciążenie w domowych pracach. Aby zapewnić sobie gwarancję wygody, warto jednak przeanalizować dostępną na rynku ofertę tego typu sprzętu, decydując się na model, który nie tylko będzie energooszczędny i pojemny, ale także cichy podczas pracy oraz wyposażony w programy, umożliwiające dostosowanie trybu zmywania do specyfiki naczyń - dzięki temu sprzęt spełni nasze oczekiwania, pomagając zadbać o zachowanie czystości w kuchni.