Ludzie kupują je, ponieważ pragną przenieść do wnętrza to, co na zewnątrz, a także ze względów praktycznych: nie wymagają konserwacji. Zapewniają nam chwilę relaksu i przełamują monotonię wystroju wnętrza. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie produktów z wikliny?

Zwróć uwagę na wykończenie i fakturę wikliny

Meble wiklinowe mogą być atrakcyjnym dodatkiem do Twojego domu. Ważne jest jednak, aby wybrać wiklinę wysokiej jakości, która będzie służyć przez lata. Oto kilka wskazówek, które podpowiedzą nam, jak kupić odpowiednie produkty z wikliny:

  • zwróć szczególnie uwagę na wykończenie i fakturę wikliny. Wiklina o chropowatej fakturze będzie się lepiej trzymać niż wiklina o gładkiej powierzchni;

  • upewnij się, że łączenia są dobrze uszczelnione i wzmocnione metalowymi lub plastikowymi tulejami, co zapobiegnie ich pękaniu,

  • wybieraj meble z powłoką UV, która chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni słonecznych.

Weź pod uwagę kolor

Jeśli szukasz mebli wiklinowych, musisz wziąć pod uwagę kolor wikliny. Wiklina jest dostępna w różnych kolorach i wzorach. Jeśli chcesz kupić zestaw mebli wiklinowych, to powinieneś rozważyć zakup takiego, który pasuje do wystroju Twojego domu lub tarasu, jeśli to właśnie tam postanowiłeś ustawić meble. Jeśli zamierzasz kupić pojedynczy mebel wiklinowy do swojego domu, to najlepiej, abyś wybrał neutralny kolor, taki jak biały lub brązowy, aby pasował do większości innych mebli.

Na co jeszcze patrzeć wybierając produkty wiklinowe?

Oto kilka innych rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, wybierając produkty z wikliny:

  • wymogi konserwacyjne - wiklinowe meble tarasowe wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż meble z materiałów syntetycznych, ponieważ mają tendencję do wchłaniania wilgoci (zwłaszcza jeśli są pozostawione na zewnątrz w czasie deszczu lub śniegu). Konieczne może być okresowe smarowanie olejem, aby zapobiec pękaniu i rozszczepianiu;

  • trwałość kolorów - wiklina jest wykonana z naturalnych materiałów, więc jakość trwałości kolorów różni się w zależności od producenta.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że produkty z wikliny można wybierać w niewłaściwy sposób - są to tanio wykonane przedmioty, sprzedawane z fałszywymi ozdobami i fałszywymi obietnicami. Jednym z zakupów, które należy robić ostrożnie, jest zakup wyrobów z wikliny.