Odpowiedni prezent z okazji Dnia Mamy z pewnością ucieszy każdą panią. Czekoladki i kwiaty zawsze będą mile widziane. Po co jednak powielać schematy? Warto postawić na coś nieszablonowego. Coś, co zadowoli współczesną kobietę – aktywną, sprawną, dbającą o zdrowie. Akcesoria fitness z pewnością zadowolą każdą miłośniczkę sportu.

Hantle fitness, mata do jogi czy gumy do ćwiczeń to idealny prezent dla mamy. W PESport znajdziesz wszystko, co ucieszy najważniejszą kobietę w Twoim życiu.

Akcesoria fitness - własna siłownia na małej przestrzeni

Czy aby efektywnie ćwiczyć potrzeba ogromnych maszyn? Konieczne jest posiadanie skomplikowanych i ciężkich akcesoriów? Nic bardziej mylnego. Stwórz, nawet na niewielkiej przestrzeni swoje fitnessowe królestwo.
Dobrym pomysłem, nawet dla początkujących jest zainwestowanie w hantle fitness. Są małe, kompaktowe, a można przeprowadzić przy ich pomocy trening całego ciała. Ciężarki do ćwiczeń są popularnym przyrządem. Za ich pomocą możemy wysmuklić ramiona, ale też wzmocnić mięśnie całego ciała. Warto ćwiczyć z hantlami, ponieważ regularne treningi nie tylko wzmacniają obręcz barkową i ramiona. Ćwiczenia wpływają na ogólną koordynację ruchową, co jest fundamentalnym elementem sprawności. Pomimo obiegowej opinii, że trening z hantlami jest typowo męskim sportem, kobiety coraz śmielej chwytają za ciężarki. Hantle to siła. A siła jest kobietą. Hantle fitness możemy zabrać na wakacje czy wyjazd służbowy. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z aktywności, będąc poza domem. Dla początkujących dobrym rozwiązaniem będą hantle winylowe. Ich przedział wagowy rozpoczyna się już od 0,5 kg. Sześciokątne zakończenie sprawia, że nie turla nam się po podłodze po odłożeniu. Postaw na ciężarki fitness i ciesz się delikatnym zarysem mięśni ramion. Niechlubne „pelikany” niech odlecą w zapomnienie.

Rowerki treningowe

Coraz częściej spotyka się w domach i mieszkaniach rowery treningowe różnego rodzaju: rower poziomy czy magnetyczny rower treningowy. Rowerek stacjonarny może być stosowany zarówno do treningów rekreacyjnych jak i bardziej intensywnych. Zastosowanie znajduje również w rehabilitacji. Być może ktoś z Twoich najbliższych wraca do sprawności po przebytym urazie lub kontuzji? Ćwiczenia poprawiają ruchomość w stawach i wzmacniają mięśnie. Wesprzyj powrót do formy Twoich najbliższych i sprawdź ofertę PESport na rowerki stacjonarne. Regularny trening na rowerku poprawia ogólną kondycję i skutecznie wysmukla sylwetkę. Brak oporu umożliwia płynny ruch, co jest przyjazne dla stawów. Z pewnością masz w rodzinie miłośniczkę seriali. Rowerek stacjonarny w salonie to świetny pomysł na budowanie formy przy jednoczesnym relaksie. Multitasking to drugie imię każdej kobiety. Jednoczesne ćwiczenie, oglądanie telewizji, a może nauka języka obcego? Przy okazji zgrabne uda i smukłe, lekko umięśnione łydki. Wjedź po zdrowie po swojemu.

Steppery

Pomimo swojej niepozorności potrafi przynieść duże korzyści. Absolutny must have, jeżeli chodzi o domowe akcesoria fitness! Steppery zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu można na nim ćwiczyć nawet w małym mieszkaniu.
Dzięki ćwiczeniom na stepperze nie tylko utrzymamy kondycję i wyrzeźbimy nogi. Trening na steperrze wspomaga walkę z cellulitem. Ćwiczenia na stepperze mogą być dobrym wstępem do bardziej wymagających form ruchu. Regularne treningi wzmacniają głównie dolne partie ciała. Kształtują mięśnie pośladków, ud i łydek. Sylwetka staje się bardziej jędrna, mięśnie dotlenione, a serce bardziej wydolne. W PESport oferujemy steppery skośne, dzięki czemu mocniej angażowane są mięśnie brzucha. Urządzenie posiada również przymocowane linki. To z kolei mobilizuje do pracy ramiona. W ten sposób pracuje całe ciało. Stepper to świetne urządzenie do treningu wytrzymałościowego.
Nie zwlekaj zatem i zagwarantuj sobie serce jak dzwon.

Maty do ćwiczeń

Mata fitness ma zapewnić bezpieczeństwo i komfort podczas ćwiczeń. Warto więc poświęcić czas na jej wybór. Jeżeli mata służyć ma nam do jogi bądź pilatesu, wystarczająca będzie cienka mata. Jest lżejsza i wygodniejsza do przechowywania. Maty do ćwiczeń przy mocniejszych treningach muszą być solidniejsze i grubsze. Tak, aby zapewniały odpowiednią amortyzację. Polecamy maty z tworzywa NBR. Materiał ten jest rodzajem syntetycznego kauczuku, co gwarantuje dobrą przyczepność. Mata nie ślizga się po podłodze podczas treningu, co zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo. Z kolei maty do ćwiczeń wykonane z pianki PVC nie podlegają odkształceniu. Są cienkie i uniwersalne w zastosowaniu. Sprawdzi się podczas praktykowania jogi czy mocniejszych ćwiczeniach.
Jeżeli chodzi o akcesoria fitness, mata powinna znaleźć się w każdej domowej sali fitness. Znajdzie zastosowanie przy każdej formie treningu i rozciągania. Ochroń swoje ciało przed stłuczeniami i obtarciami wybierając matę odpowiednią dla Twoich treningów.

Gumy oporowe

Dobrą alternatywą dla hantli są taśmy oporowe. Zajmują jeszcze mniej miejsca. Można je więc wszędzie ze sobą zabrać.
Taśmy sprzedawane są zazwyczaj w zestawie. Różnią się one kolorem, a każdemu z nich przypisany jest odpowiedni opór. Aby zobaczyć progres podczas treningu, warto stopniowo zwiększać sobie opór, albo wykonywać większą ilość powtórzeń podczas serii. Mocny lateks, z którego wykonywane są gumy, zapewnia trwałość produktu i nie powoduje podrażnień skóry. Dzięki regularnym ćwiczeniom z gumami poprawisz mobilność, gibkość i siłę. Nie opieraj się dłużej i postaw na oporowy trening. 26 maja to dzień szczególny dla wszystkich mam - silnych i aktywnych kobiet. Dla Panów świetna okazja, aby okazać swoim damom szacunek i miłość podpowiadając dzieciom trafione, nietypowe prezenty. Warto również podkreślić ten wyjątkowy dzień w niecodzienny sposób. Podaruj prezent zabieganej mamie. Spraw by poczuła się wyjątkowa, bo taka jest. A wymarzony fitnessowy prezent z pewnością sprawi radość każdej z nich.