Oto kilka pomysłów na nietuzinkowe wykończenie ścian w pokoju dziennym, którymi możesz się zainspirować!

Alternatywa dla farby – przegląd ściennych trendów

Miejsce jednolitej farby na ścianie coraz częściej zajmują bardziej nowoczesne materiały wykończeniowe, a mianowicie:

  • cegła – czysta klasyka, która doda charakteru każdemu pomieszczeniu; jej alternatywą są płytki klinkierowe,

  • beton – perfekcyjnie uzupełni wnętrza utrzymane w loftowym, postfabrycznym stylu; opcjonalnie efekt ten można uzyskać, wybierając płytki gresowe,

  • drewno – dopełni aranżacje tak rustykalne, jak skandynawskie, a nawet industrialne; materiałem imitującym jego estetykę jest gres.

Płytki na ścianie – uniwersalne i ponadczasowe

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że wielkoformatowe płytki gresowe, dostępne np. w kolekcji marki Cerrad, to jeden z najbardziej uniwersalnych i eleganckich pomysłów na oryginalne wykończenie ścian w salonie. Dlaczego?

  • duże elementy pozwolą ci na stworzenie jednolitej powierzchni. W efekcie ściana perfekcyjnie wpisze się w minimalistyczną aranżację;

  • gres na ścianę jest prosty w pielęgnacji i wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia. To rozwiązanie bardziej praktyczne od pomalowania ścian klasyczną farbą;

  • wielkoformatowe płytki są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wykończeń – wiernie odzwierciedlają wygląd betonu, kamienia i drewna.

Co na ścianę w salonie? Poznaj moc dodatków

Chcąc nieco urozmaicić wygląd białej ściany w salonie, wcale nie musisz planować dużego remontu. Czasem wystarczy tylko kilka dodatków, które zupełnie odmienią jej wygląd. Dobrym wyjściem będzie ozdobienie ścian plakatami w antyramach. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się wzory z motywem filmowym, roślinnym i minimalistycznymi grafikami.

Uwielbiasz przeglądać rodzinne zdjęcia? Stwórz dla nich specjalne miejsce w swoim salonie. Wybierz ozdobne ramki, dzięki którym zaaranżujesz białą przestrzeń ścian. W tym przypadku sprawdzi się zasada – im więcej, tym lepiej.

Nowoczesną aranżację ścian w salonie osiągniesz również dzięki roślinnym kompozycjom. Ożywią one zwykłe, białe ściany, a w połączeniu z metalowo-drewnianymi kwietnikami, nadadzą przestrzeni loftowego charakteru.