Fotokalendarze i inne spersonalizowane prezenty pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno, stąd nie wszyscy rozumieją ich fenomen. Wyjaśniamy zatem, dlaczego warto obdarować bliskich kalendarzem ze zdjęciami.

Niepowtarzalność i emocjonalność

Głównym atutem fotokalendarza jest niepowtarzalność. Wybierając tego typu podarunek, ma się gwarancję, że nikt inny nie otrzyma identycznego prezentu. Każdy egzemplarz kalendarza ze zdjęciami jest przygotowywany przy użyciu fotografii dostarczanych przez zamawiającego. Dzięki temu nikt inny nie przygotuje identycznego podarunku. Ponadto, nawet gdy przygotowuje się fotokalendarze dla kilku członków jednej rodziny, można wykorzystać do projektów te same zdjęcia, jednak wystarczy ustawić je w innej kolejności oraz dodać efekty w postaci ramek, by zamawiane kalendarze wyglądały inaczej. Można również ustawić zdjęcia w formie kolażu, co zupełnie odmieni charakter podarunku. A dla zwieńczenia personalizacji można specjalnym kolorem czy ikonką zaznaczyć ważne daty, takie jak urodziny bliskich czy rocznice.

Kolejnym atutem kalendarza z fotografiami jest emocjonalność. Zdjęcia kryją w sobie wiele wspomnień i radości, dlatego ozdobienie nimi przedmiotu codziennego użytku sprawia, że każdy dzień przypomina o ważnych chwilach. Dziadkowie czy rodzice w ten sposób zawsze pamiętają o ukochanych osobach i ze wzruszeniem wspominają spędzone wraz z nimi chwile.

Prezent, który nie rujnuje portfela

Wybór fotokalendarza na prezent dla bliskich nie rujnuje domowego budżetu. Zamówienie jednego egzemplarza kuchennego czy formatu A3 z dwunastoma planszami jest wydatkiem rzędu 40-50 złotych. Za niewielką dopłatą można wydrukować kalendarz na eleganckim papierze pokrytym lakierem. Struktura papieru „premium” proponowanego przez http://www.fotocalendar.pl/ przypomina odbitki fotograficzne, co sprawia, że prezentuje się on wyjątkowo. Ponadto istnieje możliwość zamówienia fotokalendarza w ozdobnym opakowaniu, w którym prezent może od razu znaleźć się pod świątecznym drzewkiem.

Projekt łatwiejszy niż się wydaje

Kalendarz ze zdjęciami jest świetnym pomysłem na prezent dla osób, które cenią sobie rodzinne wartości i ciepłe relacje z bliskimi osobami. Zaprojektowanie podarunku tego typu zajmuje niewiele czasu i jest proste dla każdego. Wystarczy skorzystać narzędzia dostarczanego przez firmę Qprint – kalendarz można zaprojektować w przeglądarce internetowej, a zdjęcia zostaną odpowiednio skadrowane i ustawione w szablonie kalendarza. Po zatwierdzeniu projektu w określonym kształcie wystarczy dokonać płatności i zaczekać na dostarczenie zamówienia. Zwykle dociera ono do zamawiającego po kilku dniach roboczych w zależności od ilości drukowanych fotokalendarzy w danym czasie.