Motto „w zdrowym ciele zdrowy duch” na dobre zagościło w domach wielu ludzi. Dzięki temu, temat aktywności fizycznej i zdrowego odżywania jest coraz bardziej zgłębiany i przestrzegany, co przyczynia się do polepszenia zdrowia i ogólnego samopoczucia. Co zatem jeszcze można zrobić, aby wspomóc siebie oraz, aby zdrowy duch nieustannie nam towarzyszył?

 

1.       Produkty zawierające aloes
2.       Zalety i właściwości aloesu do picia

 

 

Już w czasach starożytności korzystano z niezwykłych mocy aloesu zwyczajnego (łac. aloe vera). Prozdrowotne właściwości rośliny odnalazły swoje zastosowanie w kosmetyce i lecznictwie. A jak w XXI w. wykorzystywany jest aloes?

 

Produkty zawierające aloes

Tak jak wieki temu używano go dla zdrowia i urody – tak w obecnych czasach nic się nie zmieniło. Produkty, które zawierają w sobie bogactwo aloesu są bezustannie pożądane.

Miąższ przede wszystkim. Jest on niezwykłym surowcem ze względu na swój bardzo wartościowy skład - wiele witamin, aminokwasów i polisacharydy. Aloes posiada zarówno zastosowanie wewnętrzne jak i zewnętrzne. Żel z aloesu można stosować na skórę przy oparzeniach słonecznych, zmianach skórnych (np. trądzik), na skórę podrażnioną, na rany czy skaleczenia.

Sok z aloesu ma działania przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Produkty zawierające aloes są łatwo i ogólnodostępne. Oprócz tego, że na naszym parapecie możemy hodować tę roślinę w wersji doniczkowej, to sklepy internetowe wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i już teraz możemy nabyć wiele aloesowych produktów o różnych przeznaczeniach.

Aloes pod postacią neutralnego żelu aloe vera czy aloesowa pasta do zębów - sprawdź forever-produkty.pl, zaopatrz się w świetne produkty bogate w aloes i korzystaj z dobrodziejstw rośliny.

 

 

Zalety i właściwości aloesu do picia

 

Aloes do picia jest kolejną formą dawki zdrowia, którą możemy dostarczać naszemu organizmowi.

Sok z aloesu działa zbawiennie dla układu pokarmowego. Picie aloesu wspomoże metabolizm – szybsza przemiana materii, pobudzi apetyt, wspomoże układ przy występujących problemach z wątrobą czy niestrawnościami. Aloes do picia zalecany jest również ze względu na wzmocnienie układu odpornościowego. Wyciąg z aloesu pomoże nam również utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi i glukozy.

Połączenie zdrowego trybu życia wraz z odpowiednią suplementacją i spożywaniem aloesu zdecydowanie się opłaca!

Warto więc, aby domowa apteczka i półka kuchenna były zaopatrzone w produkty aloesowe.