Można się ich pozbyć, jeżeli pozna się przyczyny ich występowania oraz sięgnie się po tabletki nonacne. Poznaj 6 najczęstszych powodów pojawiania się trądziku u osób w kazdym wieku.

1. Zaburzenia hormonalne

2. Ciąża i karmienie piersią

3. Zespół policystycznych jajników

4. Otyłość

5. Niewłaściwa dieta

6. Stres

Pojawianie się trądziku jest normalne w wieku dojrzewania, jednak osoby dorosłe są zwykle zaniepokojone, gdy na ich twarzy pojawiają się liczne wypryski. Nieestetyczne zaskórniki i czerwone, ropiejące pryszcze trudno ukryć nawet pod grubą warstwą makijażu, dlatego niemalże każda dotknięta trądzikiem osoba chce się go jak najszybciej pozbyć. Gdy sięgnie się po tabletki takie jak nonacne, jest to łatwiejsze, lecz równie ważne jest poznanie przyczyn pojawiania się problemów z wypryskami. Oto najczęstsze powody występowania trądziku u dorosłych.

Zaburzenia hormonalne

Zaburzenia hormonalne są powszechne w wieku dojrzewania, ale mogą pojawiać się również później. Ich przyczyną jest przyjmowanie różnych leków, a także różne procesy zachodzące w organizmie wraz z wiekiem. Zaburzenia hormonalne towarzyszą między innymi menopauzie i andropauzie, pojawiają się w czasie leczenia niepłodności i przed pojawieniem się miesiączki. Część z nich występuje jedynie przez kilka dni, inne zaburzenia hormonalne wywołują trądzik przez lata. Nonacne rozprawia się z każdą z tych przyczyn.

Ciąża i karmienie piersią

W czasie ciąży w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian. Ciało przygotowuje się nie tylko do porodu, ale i do karmienia piersią. Hormony płciowe są wytwarzane w znacznie większej ilości niż wcześniej, co jest widoczne na skórze. Trądzik w ciąży i podczas karmienia piersią pojawia się u wielu kobiet, które wcześniej miały nieskazitelnie gładką, ładną cerę. Gruczoły łojowe pracują znacznie intensywniej z powodu wysokiego poziomu progesteronu i prolaktyny, a niedobór witamin i minerałów pobieranych przez płód odbija się negatywnie na kondycji skóry na całym ciele, a więc i na twarzy. Tabletki Nonacne mają naturalny skład, dlatego ich stosowanie jest bezpieczne nawet w ciąży i w czasie karmienia piersią. Wskazana jest konsultacja z lekarzem ginekologiem przez zażyciem preparatu.

Zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników jest częstą przyczyną niepłodności, otyłości oraz problemów skórnych u kobiet w wieku rozrodczym. Chorobie towarzyszą zaburzenia hormonalne, które powodują pojawianie się silnego trądziku, w tym trądziku różowatego. Zespół policystycznych jajników wymaga leczenia hormonalnego, które również może wpłynąć negatywnie na kondycję cery. Tabletki na trądzik Nonacne łagodzą przykre objawy choroby i skutki uboczne jej leczenia, jednocześnie nie wchodząc w interakcję z lekami. Ich naturalny skład jest bezpieczny dla organizmu, a efekty przyjmowania preparatu pojawiają się już po kilku pierwszych dawkach i utrzymują się przez wiele tygodni.

Otyłość

Nadwaga i otyłość negatywnie wpływają na kondycję cery. Nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje zaburzenia hormonalne, które objawiają się między innymi pojawianiem się ropnym wyprysków. Nonacne reguluje pracę gruczołów łojowych, utrudnia rozwój bakterii beztlenowych, a także wzmacnia ochronną warstwę naskórka i chroni skórę przed zanieczyszczeniami zatykającymi pory i powodującymi powstawanie stanu zapalnego. Jednocześnie tabletki na trądzik nie mają negatywnego wpływu na działanie diety odchudzającej, jak dzieje się niekiedy w przypadku leków hormonalnych.

Niewłaściwa dieta

Trądzik pojawia się u wielu osób, które mają złą dietę. Spożywanie dużych ilości konserwantów i wysoko przetworzonych produktów negatywnie wpływa na cerę w każdym wieku. Przyczyną pojawiania się ropnych wyprysków są chipsy, fast foody, batony i cukierki, gotowe dania w puszkach i słoikach, a także niskiej jakości wędliny. Stan cery poprawia się, gdy wprowadza się do codziennego jadłospisu więcej warzyw, owoców, chudego mięsa, pełnoziarnistego pieczywa i makaronów, kasz oraz ryb. Tabletki na trądzik wspomagają szybszą poprawę stanu cery i pomagają zwalczać trądzik, nawet gdy popełnia się od czasu do czasu żywieniowe grzeszki. Nonacne ma bezpieczny skład, dlatego można przyjmować lek przez długi czas, nawet gdy zmieni się nawyki żywieniowe na zdrowsze.

Stres

Chroniczny stres objawia się na wiele sposobów. Jego objawem somatycznym jest trądzik, który przybiera na sile w przypadku większego zdenerwowania. Pryszcze pojawiają się głównie na brodzie, nosie i czole, często są bolesne i trudne do usunięcia. Dzięki tabletkom na trądzik Nonance, stres powoduje pojawianie się mniejszej liczby wyprysków, gdyż lek łagodzi negatywny wpływ wyrzutu kortyzolu na pracę gruczołów łojowych. Dodatkowo zmiany skórne goją się szybciej, są mniej bolesne i rzadziej prowadzą do powstawania blizn oraz przebarwień utrzymujących się przez wiele miesięcy.