Kształt

Podczas wyboru kształtu możemy wykazać się niezwykłą wyobraźnią i zaprojektować taki, jaki tylko nam się wymarzy – kręcone, proste, zawijane, dwupoziomowe czy może jakieś inne?
Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie schody są odpowiednie do danego miejsca, ściany. Dlatego zalecane jest skontaktowanie się ze specjalistą, który pomoże nam w wyborze i określi, jaki kształt i rodzaj schodów będzie można zamontować w danym miejscu. Jest to na przykład niezwykle istotne przy wyborze schodów wspornikowych. Ze względu na to, że są one montowane bezpośrednio do ściany, musi ona być wytrzymała, by udźwignęła cały ciężar.

Materiał

Przy wyborze materiału mamy również wiele opcji i miejsce na wyobraźnię.
Najbardziej nowoczesną opcją i najczęściej wybieraną są schody wykonane ze szkła. Jednak jest to zwykle dość mylące określenie, bo wydaje nam się, że każdy element jest wykonany właśnie ze szkła, podczas gdy schody te mają konstrukcje zwykle stalową, a szklane są tylko stopnie lub balustrada. Szkło projektowane jest na ogół z hartowanego, przezroczystego lub mlecznego szkła klejonego, czyli kilka warstw połączonych specjalną folią. Powierzchnia schodów szklanych najczęściej jest też pokrywana warstwą antypoślizgową, co gwarantuje nam bezpieczeństwo podczas użytkowania. Schody te będą nadawały się i idealnie komponowały z wystrojem wnętrz typowo nowoczesnym i w stylu glamour.

Nowoczesne schody ażurowe od FontanotShop

Bardziej klasyczną, ale też niezwykle nowoczesną i dodającą klasy całego pomieszczenia są schody wykonane z marmuru. Już na pierwszy rzut oka wyglądają na solidne i kojarzą nam się z elegancją i szykiem. Prócz marmuru popularne są też inne materiały tego typu, takie jak granit, gres , konglomerat lub kompozyt. Są one bardzo trwałe, mocne, przez co wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Schody wykonane z takich materiałów nie będą dodawać wnętrzu przytulności, tak jak na przykład schody drewniane.
Innym materiałem wykorzystywanym do produkcji nowoczesnych schodów jest stal, która ostatnimi czasy też cieszy się popularnością wśród klientów. Nadają one niezwykłej lekkości konstrukcji i nie przytłaczają mosiężnością jak na przykład schody żelbetowe.

Łącz jak chcesz!

Nie jesteś zdecydowany na jeden materiał? Zawsze możesz je łączyć we wszelkich kombinacjach? Doda to z pewnością niezwykle nowoczesnego stylu do Twojego pomieszczenia.
Zwykle najpopularniejszymi i najbardziej efektownymi połączeniami okazuje się szkło ze stalą. Idealnie dopasowane do stylu skandynawskiego, czy industrialnego.