Wszelkie drobnoustroje obecne w układzie bardzo negatywnie wpływają na komfort naszej podróży, czy też życie codzienne, a co ważniejsze, oddziałują na zdrowie wszystkich pasażerów lub domowników. Co warto wiedzieć na ten temat?

W jaki sposób odgrzybić klimatyzację?

Mimo tego, że sposobów odgrzybiania klimatyzacji jest kilka, to śmiało możemy podzielić je dwie grupy. Jakie?

  • Specjaliści. Pierwszym rozwiązaniem jest zatrudnienie grupy profesjonalistów, którzy zajmą się naszą klimatyzacją. Aby tego dokonać, należy udać się do odpowiedniego serwisu oraz zamówić konkretnego specjalistą. Oczywiście możemy to też zrobić przez internet. W określonym terminie pracownik przyjedzie do naszego domu i zajmie się naszą klimatyzacją;
  • Samodzielne odgrzybianie klimatyzacji. No to rozwiązanie decyduje się zarówno wielu kierowców, jak i domowników. Propozycja ta jest tańsza oraz mniej czasochłonna. W tym wypadku warto wspomnieć o produktach marki Nanoclean, które wyróżniają się na tle konkurencji, jeśli chodzi o dezynfekcję klimatyzacji.

Jak często czyścić klimatyzację w samochodzie?

Niestety odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna, gdyż każdy układ jest zupełnie inny. Co więcej, jest to zależne o tego, w jakich warunkach pracuje nasz samochód. Prawda jest jednak taka, że na standardowe czyszczenie klimatyzacji powinniśmy decydować się nie mniej niż w raz roku. Z kolei profesjonalna konserwacja oraz odgrzybianie układu to działania, które powinny mieć miejsce co około 3 lata. 

Dlaczego w czasie odgrzybiania klimatyzacji należy także wymienić filtr kabinowy?

Filtr kabinowy to jeden z głównych elementów, który bezpośrednio wpływa na sprawność klimatyzacji samochodowej. W związku z tym należy wymieniać go przynajmniej raz w roku. W przypadku, gdy o tym zapomnimy, nasze odgrzybianie klimatyzacji nie przyniesie takich skutków, jakich byśmy oczekiwali. Warto stawiać na filtr kabinowy z węglem aktywnym, gdyż jest on znacznie bezpieczniejszy niż inne rozwiązania.