Ciemne brwi sprawiają, że oko staje się bardziej wyraźne, spojrzenie głębsze, a cały makijaż jest dużo bardziej efektowny. W jaki sposób zadbać o brwi, aby były odżywione, gęste nawet bez zastosowania kolorowych kosmetyków?

Olej rycynowy - czyli co?

Olejek rycynowy jest gęstą, bezbarwną i raczej bezwonną substancją pozyskiwaną z nasion rącznika pospolitego. Początkowo stosowany był przeważnie w naturalnej medycynie, wspomaga leczenie chorób układu pokarmowego, jest dobrym środkiem przeczyszczającym. Współcześnie medyczne zastosowania olejku rycynowego odeszły w zapomnienie, na pierwszy plan wychodzą zaś jego właściwości pielęgnacyjne.

Olej rycynowy posiada zdolność bardzo głębokiego wnikania w skórę i włosy, dzięki czemu regeneruje mieszki włosowe i w naturalny sposób je stymuluje. Dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym, białkom i witaminie E, zawartym w oleju rycynowym, znajduje on szerokie zastosowanie w kosmetyce, stosowany jest w produkcji kremów, w maskach domowej roboty odżywiających włosy, utwardza i nabłyszcza płytkę paznokcia, a także świetnie wzmacnia i zagęszcza brwi oraz rzęsy.

Olej rycynowy można zakupić w każdej aptece. Sporej wielkości butelka kosztuje kilkanaście złotych i starcza na bardzo długo, nawet przy częstym stosowaniu.

Komu najlepiej się sprawdzi odżywianie brwi olejem rycynowym?

Naturalny kosmetyk jakim jest olej rycynowy świetnie sprawdza się u osób o każdym typie brwi. Olej regularnie nakładany na brwi u osób o jasnych i delikatnych włoskach, może spowodować ich delikatne przyciemnienie. Zapobiega wypadaniu włosków, wzmacnia je i sprawia, że zaczyna wyrastać ich coraz więcej. Włoski, które z natury są ciemne i gęste - odżywia i zapobiega ich wypadaniu.

Zobacz też, jaki olej użyć do olejowania włosów

Jak stosować olej rycynowy na brwi?

Jak we wszystkich, zwłaszcza domowych, zabiegach pielęgnacyjnych, podstawą sukcesu jest systematyczność.  Najszybszych i najbardziej efektownych efektów można spodziewać się, jeśli olej rycynowy nakłada się na brwi codziennie, rano i wieczorem. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po miesiącu!

Do nakładania olejku rycynowego na brwi świetnie sprawdzi się dokładnie wymyta, silikonowa szczoteczka od tuszu do rzęs. Dobrym pomysłem może być również nakładanie oleju za pomocą patyczka do czyszczenia uszu, lecz w takim przypadku łatwo o nabranie zbyt dużej ilości produktu, oraz niedokładne wczesanie go we włoski. W sytuacjach „awaryjnych”, gdy nie będziemy mieć pod ręką ani szczoteczki, ani patyczka, można spróbować wmasować olej we brwi za pomocą palca. Należy uważać, aby nie wylać produktu zbyt dużo, gdyż może to spowodować odwrotny efekt i zamiast odżywić włoski, to jedynie je przeciąży. Zbyt obficie nakładany na rzęsy olej rycynowy może spowodować pieczenie i łzawienie oczu.

Niezwykle ważne jest to, by olej rycynowy stosować na dokładnie oczyszczone włoski, już po zmywaniu makijażu, tonizowaniu twarzy i nakładaniu kremów.

Trik przyspieszający działanie oleju rycynowego

Jeśli przed nałożeniem oleju rycynowego wcześniej zastosujemy na brwi jakiś humektant (może to być gliceryna, żel aloesowy, siemię lniane itp.), to substancje nawilżające i odżywiające szybciej dotrą do rdzenia włoska. Olej świetnie sprawdza się jako „domknięcie” substancji nawilżającej, dlatego w takim połączeniu stanowi idealny ratunek dla osłabionych brwi i rzęs.

 

Naturalne kosmetyki są w modzie od wielu lat i nic nie zapowiada tego, by ten zdrowy trend miał przeminąć. Olej rycynowy dostępny jest w każdej aptece, kosztuje niewiele, jest niezwykle wydajny i uniwersalny. Udowodniono naukowo, że regularnie stosowany olejek rycynowy na brwi znacznie skraca czas ponownego odrastania włosków, zazwyczaj pełna regeneracja zachodzi w ciągu 2-3 miesięcy, zaś stosując olej rycynowy na brwi - wystarczy miesiąc! Wybierając swój pierwszy olej rycynowy do pielęgnacji, warto zwrócić uwagę na to, czy aby na pewno jest on tłoczony na zimno. To niezwykle istotne, gdyż jedynie taki olej zachowuje wszelkie niezbędne składniki. Olej rycynowy, jak każda substancja, może uczulać. Warto więc przed zastosowaniem go na brwi i rzęsy - wrażliwe miejsca - spróbować wmasować odrobinę w wewnętrzną część nadgarstka. Jeśli po kilku godzinach nie wystąpi swędzenie, zaczerwienienie itp., to śmiało można rozpocząć stosowanie oleju rycynowego na brwi.