Przewlekłe nadużywanie alkoholu prowadzi do zmian chorobowych i pojawienia się niepokojących objawów, takich jak kołatanie serca, drżenie rąk czy wysokie ciśnienie. To najwyższa pora, by podjąć leczenie alkoholizmu. Terapia alkoholowa może odbywać się w domu, jednak w wielu przypadkach jedynym wyjściem będzie ośrodek leczenia uzależnień. Na czym polega leczenie uzależnienia od alkoholu?

 Choroba alkoholowa – co to jest?

 Alkoholizm to choroba, spowodowana przez regularne picie alkoholu. Jest to choroba przewlekła, a co gorsza postępująca, doprowadzająca do fizycznego i psychicznego uzależnienia od napojów procentowych. Dotyka ona nie tylko osób uzależnionych, ale także najbliższe otoczenie chorego. Próby samodzielnego leczenia zazwyczaj nie dają rezultatu – pojawiają się się objawy zespołu abstynencyjnego i głód alkoholowy, powodujące nawrót choroby. Najbardziej dolegliwymi objawami choroby alkoholowej to choroby wątroby, utraty przytomności, drżenie mięśni i napady agresji. Aby zacząć leczenie alkoholizmu, należy odwiedzić ośrodek dla uzależnionych i umieścić tam osobę potrzebującą pomocy.

 

Leczenie alkoholizmu – jak zacząć?

Leczenie alkoholików i terapie alkoholowe odbywają się w takich miejscach, jak ośrodek terapii uzależnień. Możemy zdecydować się na prywatne ośrodki leczenia uzależnień lub – na podstawie skierowania lekarza – odwiedzić państwowy ośrodek odwykowy. Leczenie alkoholizmu wygląda nieco odmiennie w różnych placówkach, gdyż stosują one zróżnicowane metody leczenia alkoholizmu, dlatego może zakończyć się z odmiennym efektem. W ośrodkach prywatnych możne leczyć alkoholizm w ramach bezpłatnego okresu próbnego, co pozwoli określić jego skuteczność. Najważniejsze jednak jest zmotywowanie chorego, by rozpocząć leczenia alkoholizmu i uświadomić jej, jak ważna jest terapia uzależnień alkoholowych.

 

Jak przebiega leczenie uzależnienia?

Kiedy pojawiają się podstawowe fazy choroby alkoholowej, najwyższy czas na rozpoczęcie terapii. Pierwszą fazą jest detoks, czyli odtruwanie organizmu i usunięcie z niego szkodliwych substancji oraz pozbycie się objawów fizycznych uzależnienia. Bardzo ważny jest także wywiad z pacjentem. Na podstawie otrzymanych informacji opracowana zostanie terapia indywidualna, umożliwiająca powrót do codziennego funkcjonowania. Leczenie alkoholika jest procesem długotrwałym i obarczonym sporym ryzykiem niepowodzenia, jednak terapia alkoholizmu, stosowana przez dobry ośrodek leczenia uzależnień daje duże szanse na pozytywne zakończenie i powrót osoby chorej do zdrowia.

 

Prywatny ośrodek terapii uzależnień EMPATIA

Skuteczne leczenie uzależnień:

  • leczenie alkoholizmu

  • leczenie narkomanii

  • leczenie hazardu

  • leczenie uzależnień behawioralnych

Maszewo 14A
09-400 Brwilno

Skontaktuj się ośrodkiem i uzyskaj pomoc!

E-mail:
terapia@osrodek-empatia.com

Tel:
725 421 229

Strona www:
https://www.osrodek-empatia.org/