Wiele osób czeka z wymianą do ostatniej chwili. Co wtedy? W sklepach wiele popularnych rodzajów opon jest już niedostępnych, a w serwisach ogumienia pojawiają się kolejki. Podpowiadamy, że w sklepie oponyprzez.net asortyment opon w tym roku jest tak bogaty, jak zbliżający się wielkimi krokami Mikołaj!

Kiedy wymienić opony?

W Polsce nie obowiązują żadne przepisy, które regulują, kiedy należy dokonać wymiany ogumienia. Trzeba kierować się rozsądkiem. Kiedy więc zacząć o tym myśleć? Z reguły opony wymienia się przy temperaturze około 7 stopni Celsjusza. Temperatura 0 stopni Celsjusza to moment, kiedy niebezpieczeństwo kolizji wzrasta do maksimum. Dlaczego? Ogumienie letnie ma inne właściwości i nie sprawdza się w zimowych warunkach. Narażamy się na poważne niebezpieczeństwo utraty panowania nad pojazdem i możliwość wpadnięcia w niekontrolowany poślizg.

Opony nowe czy używane?

Jeżeli Twoje opony nie spełniają wymagań, musisz podjąć decyzję – kupić nowe lub używane. Jeżeli są dla Ciebie istotne: bezpieczeństwo, komfort jazdy i oszczędność w dłużej perspektywie, odpowiedź jest jedna. Oczywiście, że nowe! Oferowane do sprzedaży używane opony, często są wyeksploatowane, a amatorowi ciężko to poznać. Później okazuje się, że za rok znów trzeba kupić kolejny komplet opon! 

Zimowe czy wielosezonowe?

Badania wykazują, że sprzedaż opon zimowych z roku na rok zmniejsza się.  Wielu kierowców decyduje się na opony wielosezonowe. Ma to związek z ocieplaniem klimatu. Zimy nie są tak srogie, temperatury rzadko kiedy spadają poniżej minus dziesięciu stopni Celsjusza a śniegu jest jak na lekarstwo. Klientów przekonują walory posiadania opon wielosezonowych. Wystarczy kupić jeden komplet, zamiast dwóch, nie trzeba co pół roku wymieniać ogumienia ani go przechowywać. Należy jednak pamiętać, że opony wielosezonowe to pewien kompromis między oponami letnimi a zimowymi. Nigdy nie będą się sprawdzać tak dobrze jak opony zimowe. Można się na nie zdecydować, jeżeli jeździ się głównie po mieście, gdzie drogi są odśnieżone. 

Gdzie najlepiej kupić nowe opony?

Opony należy kupić w specjalistycznym i popularnym sklepie, gdzie przepływ towarów jest spory.  Dlaczego jest to ważne? Bo nieużywane opony, również tracą na wartości. Ważne, aby firma, która zajmuje się dystrybucją opon, miała odpowiednie warunki do ich przechowywania. Zakupy warto zrobić w sklepie internetowym i mieć problem transportu opon z głowy. Jeżeli klient ma wątpliwości, jaki rodzaj opon wybrać, lepiej aby wybrał się do sklepu stacjonarnego. 

Stacjonarnie lub internetowo

Duży wybór opon zimowych i wielosezonowych znajduje się w sklepie stacjonarnym w Pabianicach przy ulicy Akacjowej 16, albo w popularnym sklepie internetowym oponyprzez.net. Dlaczego tam? Bo opony są trwałe, bezpieczne i wyprodukowane przez uznanych na całym świecie producentów, takich jak Pirelli, Barum, Michelin, Paxaro, Uniroyal, Dębica, Goodyear czy Continental. W sklepie znajdują się standardowe oraz specjalistyczne rodzaje opon do różnych modeli pojazdów: osobowych, ciężarowych, motocykli, quadów, rolniczych oraz przemysłowych.  Na korzyść klienta, są również wygodne metody płatności oraz możliwość rozłożenia płatności na raty. 

 

Sklep internetowy:  oponyprzez.net

Sklep stacjonarny:  SAAMI, Akacjowa 16, 95-200 Pabianice