Warto zainteresować się kartą paysafecard, gdyż jest to oferta dla osób dbających nie tylko o bezpieczeństwo, ale także wygodę przy dokonywaniu transakcji online każdego dnia.

Co to jest karta Paysafecard?

Karta paysafecard to metoda płatności dokonywanych internetowo bez podawania szczegółów kart płatniczych albo danych osobowych. Przeznaczona jest głównie do płacenia w sklepach internetowych. Bazuje na systemie pre-paid, czyli jest to karta przedpłacona. Aby dokonać płatności taką kartą, należy zakupić kupon/kartę z 16-cyfrowym kodem PIN z określonym nominałem. Kartę paysafecard można nabyć w wielu łatwo dostępnych punktach, np. na stacjach paliw, w sklepach, kioskach albo w autoryzowanych sklepach w internecie.

Płatności za pomocą karty Paysafecard

Z Paysafecard można korzystać w bardzo wielu popularnych sklepach i aplikacjach. Jeżeli mamy już wybrany jakiś produkt w sklepie online i chcemy zapłacić przy pomocy Paysafecard, należy wprowadzić 16-cyfrowy kod i wartość, jaką mamy zapłacić. O tę kwotę konto z podanym kodem PIN zostanie pomniejszone. Najczęściej dzięki Paysafecard płacimy mniejsze kwoty, np. 20, 30 czy 50 zł. Warto zauważyć, że jest także możliwość płatności większych sum - należy wtedy połączyć kilka kodów PIN (maksymalnie 10). Więcej informacji o możliwościach zapłaty Paysafecard znajdziemy w artykule "Czym jest karta Paysafecard. Jak można nią płacić?".

Bezpieczeństwo jako największa zaleta Paysafecard

Najważniejszą kwestią przy używaniu karty Paysafecard jest fakt, że środki na karcie zostaną wirtualne aż do momentu wpisania kodu PIN. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu można uniknąć kradzieży pieniędzy. Nie da się zhakować PIN-ów paysafecard ani też wirtualnie powielić wartość kart. Dokonywanie anonimowo transakcji w Internecie to kolejna zaleta tego typu płatności. Paysafecard zapewnia większy spokój i pewność, że nasze dane osobowe nie muszą być podawane i tym samym nie trzeba wyjawić naszej tożsamości. Jest to bardzo przydatne np. podczas płatności za gry, kody albo walutę do gier.

Dla kogo są przeznaczone płatności kartą Paysafecard?

Jak już wspomniano, metodę Paysafecard preferują osoby płacące w internecie za dostęp do gier. Rozwój branży gamingowej jest coraz bardziej dostrzegalny, szczególnie młode osoby korzystają z tego typu płatności. Wykupując filmy, muzykę czy też inne rodzaje rozrywki oferowane w internecie, mamy pewność, że nie zostaniemy ofiarami wyłudzenia danych. 

Kolejną grupą osób zainteresowanych Paysafecard są klienci ceniący sobie łatwe i szybkie transakcje. Jednocześnie warto podkreślić, że dzięki rozwiązaniom zastosowanym w Paysafecard można dokonywać płatności w internecie, nie posiadając karty kredytowej i tym samym dbając o bezpieczeństwo danych. To bardzo ważny aspekt, ponieważ łatwo obecnie natrafić na serwisy, które powstają wyłącznie w celu zdobycia wrażliwych danych klientów.