Takie dodatki to nie tylko świetny pomysł na dekorację, ale i optyczne powiększenie wnętrza. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, gdzie najlepiej zaaranżować lustra i jak pomysłowo wykorzystać ich potencjał.
 

Lustra stojące we wnętrzach - dlaczego nie warto z nich rezygnować?

Lustra we wnętrzach najczęściej widywane są w klasycznej formie, czyli zawieszone na ścianach. Zdecydowanie rzadziej natomiast można tutaj spotkać modele stojące, które ze względu na spore gabaryty wymagają zorganizowania większej ilości miejsca. Warunki lokalowe w naszych domach i mieszkaniach są bardzo różne, dlatego nie zawsze możemy sobie pozwolić na zaaranżowanie dodatkowych elementów. W przypadku ograniczonego metrażu, który stał się teraz swojego rodzaju normą, jesteśmy zmuszeni wybierać przede wszystkim te rozwiązania, które pozwolą w przemyślany sposób wykorzystać dostępną przestrzeń.

Lustra stojące co prawda zajmują sporo miejsca, jednak nie warto ich z tego powodu jednoznacznie przekreślać. Obecnie w ofercie internetowych salonów meblowych dostępnych jest wiele modeli (sprawdź lustra w sklepie Wonder.pl), które mogą z powodzeniem spełniać swoje funkcje zarówno w małych, jak i dużych wnętrzach. Potencjał takich dodatków warto wykorzystać szczególnie w tych pomieszczeniach, które są niskie, słabo naświetlone lub mało przestronne. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że lustra stojące naprzeciwko okna dodają przestrzeni i pięknie modelują kształty wnętrza.

Wysokie lustra do garderoby i sypialni

Zastosowanie szklanych powierzchni szczególnie korzystne jest w przypadku sypialni, która dodatkowo pełni rolę garderoby. Lustra stojące zaaranżowane w tym pomieszczeniu są dobrym rozwiązaniem przede wszystkim ze względów praktycznych, bo pozwalają codziennie rano w komfortowych warunkach wykonywać makijaż czy przygotowywać się do pracy. Modele wiszące, które zdecydowanie bardziej nadają się na ścianę do łazienki lub nad komodę, nie zdają egzaminu w takich sytuacjach, bo obejmują jedynie niewielką część sylwetki, przy czym lustra stojące ze względu na dużą wysokość szklanej tafli pozwalają nam przejrzeć się w całości.

Dobrze dobrane lustra w sypialni mogą pełnić także funkcję dekoracyjną - wszystko zależy od tego, gdzie je umieścimy i w jakiej formie postanowimy je zaaranżować. Jedni z nas zdecydują się na zakup szafy ze szklanym frontem, inni z kolei postawią na klasyczne lustra tremo (podtrzymane za pomocą stojaków) czy modele w masywnych drewnianych ramach. Dwie ostatnie opcje warto rozważyć tylko wtedy, gdy Wasza sypialnia jest przestronna i dysponujecie wystarczającą ilością miejsca. Lustro stojące powinno zostać zlokalizowane w takim miejscu, abyście mieli do niego swobodny dostęp.      

Lustra stojące do przedpokoju – praktyczny dodatek i dekoracja

Kolejnym pomieszczeniem, w którym dobrze odnajdą się lustra stojące będzie oczywiście przedpokój. Z pomocą szkła nie tylko łatwo wprowadzimy do tego wnętrza ciekawy element dekoracyjny, ale i wyeksponujemy najlepsze fragmenty aranżacji w oryginalny sposób. Przedpokoje zwykle nie należą do największych, dlatego wszelkie dodatki, które mogą dodać im przestronności są strzałem w dziesiątkę. Niewielki metraż i brak dostępu do okna z pewnością nie działa tutaj na korzyść, tak więc warto sięgać po rozwiązania, które chociaż optycznie powiększą pomieszczenie o kilka dodatkowych centymetrów. 

Lustra stojące to opcja, która sprawdzi się w przedpokojach głównie ze względu na atrakcyjną estetykę i praktyczne zalety tych dodatków. Wysokie lustro w pięknej ramie może przecież nie tylko zastąpić klasyczne ozdoby, ale i umożliwiać nam poprawienie wyglądu przed wyjściem z domu. Pamiętajcie tylko, że musi być ono dobrze dopasowane do wystroju i metrażu wnętrza. Zanim zdecydujecie się na konkretny model, zobaczcie co w tym temacie mają obecnie do zaoferowania internetowe salony meblowe. Jeśli kochacie piękny design i wysoką jakość, a do tego cenicie różnorodność to jest spora szansa, że znajdziecie dla siebie idealne lustro stojące w Sfmeble.pl.