Atrakcyjną alternatywą mogą być wiaty garażowe. Jest to ciekawe i praktyczne rozwiązanie, możliwe do zastosowania przy niewielkim nakładzie finansowym i krótkim czasie realizacji.

Jak wiadomo samochód nie jest drobną inwestycją. Jest to poważna kwestia, o którą należy zadbać we właściwy sposób, żeby w przyszłości nie żałować wydanych pieniędzy. Wiata garażowa z chęcią weźmie pod skrzydła Wasz pojazd. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się nim i jego dobrym stanem przez długie lata. Zajrzyjcie do bogatej oferty MURATORA, a na pewno znajdziecie coś dla siebie. 

Zalety wiat garażowych

Zdecydowanie się na wiatę garażową wiąże się z wieloma zachęcającymi korzyściami:

  • Ochrona samochodu przed czynnikami zewnętrznymi, głównie pogodowymi;
  • Lekka, ale funkcjonalna konstrukcja, która nie jest kosztowna, a jej realizacja nie zajmie wiele czasu;
  • Oszczędność miejsca – bardzo łatwo wkomponować wiatę w istniejącą przestrzeń;
  • Brak konieczności otwierania bramy podczas wjazdu/wyjazdu tak, jak w przypadku garaży;
  • O wiele mniej spraw urzędowych, tj. formalności, wymaganych do wybudowania wiaty garażowej.

Wady wiat garażowych

Mimo wielu korzyści nie można popadać w hurraoptymizm. Istnieją również minusy posiadania wiaty garażowej:

  • W przeciwieństwie do garażu wiata nie zabezpiecza przed niskimi ani wysokimi temperaturami oraz przed kradzieżą;
  • Większości wiat nie da się zastosować jako magazynu do całorocznego przechowywania różnych rzeczy np. narzędzi;
  • Przepisy umożliwiają postawienie dwóch wiat na każde 500 m2 powierzchni działki w trybie zgłoszenia w urzędzie. W przypadku większych wiat wymagane jest pozwolenie na budowę.

Odpowiednie zabezpieczenie wiaty garażowej

W zależności od tego z jakiego materiału wykonano wiatę garażową, należy dbać o nią w zalecany sposób. Przy wiatach drewnianych wskazana jest impregnacja i okresowa konserwacja, aby zmniejszyć ryzyko zbyt wczesnej biologicznej degradacji drewna. W przypadku stalowej konstrukcji trzeba uważać na niechcianą korozję. Im większą uwagę zwrócicie na właściwe zabezpieczenie, tym lepsze warunki będzie miał Wasz pojazd.

Najważniejsze to podjąć właściwą decyzję

Oferta MURATORA została przygotowana na różnorodne wymagania i oczekiwania. Przede wszystkim musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, jakim budżetem dysponujecie. Mamy dla Was wiaty garażowe zarówno jedno-, jak i wielostanowiskowe; drewniane oraz murowane. Istnieje możliwość wydzielenia pomieszczenia gospodarczego – wtedy oprócz zastosowania garażowego wiata spełnia również funkcje niezwykle przydatnego schowka. Jest wiele opcji, a to którą wybierzecie zależy tylko od Was. Najważniejsze jest to, żeby dopasować wiatę do swoich potrzeb, a także do wymiarów posiadanej działki. 

W razie jakichkolwiek pytań, dotyczących oferty MURATORA zachęcamy do skontaktowania się z nami. Najłatwiej chyba za pomocą telefonu - 22 59 05 000. Nasi doradcy rozwieją Wasze wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na wszystkie zadane pytania. Wierzymy w to, że wspólnymi siłami spełnimy Wasze marzenie i znajdziemy idealną wiatę garażową. Zróbmy to razem już teraz.

Zdjęcie: Projekt GC73 - Wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym z kolekcji Muratora, inż. Ryszard Fabrowski

Tekst sponsorowany: Projekty domów gotowych i garaży od MURATORA - https://projekty.muratordom.pl