Sprawdzenie wnioskodawcy w bazie BIK to standardowa procedura firm pożyczkowych i banków. Pomaga ocenić zdolność kredytową i wiarygodność klienta, chcącego otrzymać pożyczkę lub kredyt. Mało kto wie jednak, że na rynku finansowym w Polsce mamy też sporo ofert pożyczek bez sprawdzania baz. Pożyczki bez BIK są sposobem na otrzymanie dodatkowych środków, jeśli jesteś zadłużony lub masz słabą historię kredytową. Jak działają i kto może je otrzymać?

Jak działają pożyczki bez BIK?

Opisywane pożyczki to zarówno pożyczki udzielane przez Internet, jak i w bardziej tradycyjny sposób. Główną różnicą w stosunku do innych pożyczek jest podejście do weryfikacji klienta w bazach dłużników. Część firm pożyczkowych w ogóle ich nie sprawdza. Te, które to robią, przymykają oko na ewentualną złą historię. Negatywne wpisy znalezione w raporcie BIK nie muszą więc spowodować odrzucenie wniosku o pożyczkę.

Nie oznacza to jednak, że pożyczka bez BIK zawsze zostanie przyznana. Wiele zależy od analizy Twojego wniosku. Różne firmy pożyczkowe mają też własne procedury. Nawet jeśli jedna z firm nie udzieli Ci pożyczki, nie stoisz na straconej pozycji. Zawsze możesz spróbować złożyć wniosek w innej instytucji.

Kto powinien zainteresować się taką pożyczką?

Sama lista wymagań stawianych wnioskodawcy jest dość standardowa. Podobnie do innych pożyczek udzielanych w Internecie, przez telefon lub stacjonarnie, o pożyczkę bez BIK mogą się starać osob, który:

 • są pełnoletnie

 • mają źródło dochodu

 • posiadają polskie obywatelstwo, mieszkają w Polsce

 • posiadają aktualny dowód osobisty

 • mają konto w polskim banku

 • wypełnią wniosek o pożyczkę

Wiele firm oczekuje dobrej historii kredytowej i braku wpisów do baz dłużników. Czasem oferta jest natomiast kierowana także do osób, które mają nieco gorszą sytuację w tym zakresie.

Gdzie dostanę pożyczkę, jeśli mam złą historię w BIK?

Pożyczki bez BIK to uproszczona nazwa dla produktów firm, które:

 • nie sprawdzają raportu BIK

 • udzielają pożyczek mimo negatywnej historii w Biurze Informacji Kredytowej

Są więc niezłą ofertą dla osób, które w przeszłości miały problem ze spłatą swoich zobowiązań. Także osoby bez żadnej historii kredytowej (np. osoby młode) mogą mieć problem z otrzymaniem klasycznej pożyczki, a tym bardziej kredytu gotówkowego w banku. Gdzie zatem szukać pożyczek? Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie rankingu pożyczek bez sprawdzania BIK na stronie https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-bik/

Poznając aktualne oferty pochodzące od wielu firm, dość łatwo znajdziesz te najbardziej atrakcyjne. Zwróć przy tym uwagę na dużą dostępność pożyczek i dobre opinie dotychczasowych klientów. Oczywiście, istotne są też jak najniższe koszty pożyczki.

Która pożyczka bez BIK jest najlepsza?

Wiele firm oferuje dziś pożyczki i możesz tam liczyć na akceptację wniosku nawet przy nieco gorszej historii kredytowej. Duża konkurencja to z pewnością spory plus dla pożyczkobiorców. Mogą dzięki niej liczyć na dobre warunki spłaty pożyczki - niskie oprocentowanie. Ze względu na dostępność wielu ofert pożyczek bez sprawdzania raportu z BIK, część osób może mieć jednak trudność z wyborem najlepszej z nich. Naszym zdaniem warto wtedy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parametr RRSO. Określa jak wysokie są koszty pożyczki w stosunku do pożyczonej kwoty. Dzięki opisaniu tej wartości w ujęciu rocznym, możesz porównać opłacalność pożyczek udzielanych na różny okres.

Niskie koszty pożyczki to nie wszystko. Sprawdź jej przyznawalność. Dowiesz się o niej z opinii o danej firmie pożyczkowej. W sieci jest ich wiele, na temat niemal każdej firmy pożyczkowej w Polsce. Także opinie o pożyczkach bez baz znajdziesz w serwisach z zestawieniami pożyczek.

Pożyczki bez BIK - czy warto?

Kto powinien zainteresować się pożyczką przez Internet? Ten produkt jest kierowany do wszystkich osób, które z różnych powodów potrzebują dodatkowej gotówki. Nie ma znaczenia, na co przeznaczysz środki otrzymane w ramach pożyczki. Mogą to być między innymi:

 • nieprzewidziane wydatki

 • wakacje

 • remont mieszkania

 • leczenie choroby

 • kupno samochodu

 • dowolne inne wydatki

Kwota pożyczki online, na jaką można liczyć, zależy od konkretnej firmy. Liczy się też Twoja zdolność kredytowa. Zwykle wysokość pożyczki to od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. O ile pożyczki na niższą kwotę mogą być spłacane jednorazowo, większe sumy warto spłacić w formie rat. Te mogą być rozłożone nawet na kilka lat. Wtedy wysokość miesięcznej raty nie jest zbyt dużym obciążeniem dla budżetu.