W suficie napinanym można ukryć wiele mankamentów właściwego sufitu, a także sporo kabli i przewodów od oświetlenia czy systemów nagłośnienia. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju sufity spotykamy coraz częściej w budynkach mieszkalnych, a także w obiektach użyteczności publicznej i biurowcach.

Wykonanie sufitu napinanego wymaga precyzji i umiejętności, jednak nie potrzeba żadnych brudnych prac, kucia ścian czy tynkowania. Sufity wykonuje się na specjalnych konstrukcjach metalowych, na których rozpina się gładka taflę tworzywa PCV. Doskonałym uzupełnieniem sufitu jest odpowiednio dobrane oświetlenie. W tej kwestii warto postawić na nowoczesne, funkcjonalne i bardzo estetyczne profile LED, specjalnie skonstruowane do montowania w napinanych sufitach. Profile LED są nie tylko źródłem światła, ale również elementem konstrukcyjnym, na którym rozpina się sufit napinany. Dzięki temu nie tylko spełniają dwa zadania jednocześnie, ale również dają efektowne światło, którego źródło jest w dużym stopniu ukryte.

Profile LED do sufitów napinanych są doskonale zaprojektowane i wykonane z najwyższej jakości komponentów z dbałością o najdrobniejsze detale. Można w nich umieszczać taśmy LED o różnej kolorystyce, co pozwala na tworzenie wielu ciekawych aranżacji świetlnych. Profile dostępne są w różnych wersjach przesłon – można więc uzyskać zarówno mocne, intensywne górne oświetlenie, jak i przymglone, filtrowane światło które będzie pełniło funkcję oświetlenia dekoracyjnego. Profile do sufitów napinanych są proste w montażu, trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Raz zamontowane działają sprawnie i bezproblemowo przez długi czas. Można je wykorzystać w sufitach w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego przeznaczenie czy stylistykę wystroju wnętrza. Gwarantują efektowne, funkcjonalne i energooszczędne oświetlenie.