Sam metraż i atrakcyjna lokalizacja mogą w tym przypadku nie wystarczyć. Nieruchomość należy więc jeszcze odpowiednio przygotować, żeby zainteresować nią jak największe grono potencjalnych kupców. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

  1. Ustal rozsądną cenę

Na początku musisz określić odpowiednią cenę. Niestety w tym przypadku łatwo popełnić błąd. Nieruchomości sprzedaje się przecież nieczęsto, a sytuacja na rynku zmienia się z roku na rok. Istnieje więc duże ryzyko, że albo podamy za niską cenę, albo wręcz przeciwnie, wyznaczymy kwotę, której żaden kupujący nie będzie w stanie zaakceptować. Najlepiej więc skorzystać z usług profesjonalnego rzeczoznawcy. To bardzo proste. Wystarczy złożyć zlecenie w formie elektronicznej, a doświadczeni rzeczoznawcy z Warszawy, rzeczoznawcy z Gdańska i z wielu innych miast dokonają oględzin nieruchomości i przygotują wycenę w ciągu kilku dni.  Dzięki temu dowiesz się ile naprawdę warte jest twoje mieszkanie.

  1. Usuń osobiste przedmioty

Czas przystąpić do działania i odpowiednio przygotować mieszkanie na sprzedaż. Zacznij od usunięcia z pomieszczeń wszystkich przedmiotów osobistych, a więc: zdjęć, ozdób, szczoteczek do zębów, kosmetyków, ubrań itp. W ten sposób sprawimy, że mieszkanie będzie prezentować się przestronnie i czysto. Należy pozbyć się także wszystkich niepotrzebnych mebli. Zagracone pomieszczenie wydaje się bowiem znacznie mniejsze niż jest w rzeczywistości. W tym przypadku mniej naprawdę znaczny więcej. Oczywiście nie należy także popadać w drugą skrajność i usuwać wszystkich mebli. Puste ściany nie będą prezentować się zachęcająco.

  1. Przeprowadź generalne porządki i napraw usterki

Kupujący zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Kurz, plamy na dywanie czy rzeczy rozrzucone w nieładzie po całym mieszkaniu, mogą skutecznie odstraszyć wszystkich chętnych. Przeprowadź więc generalne porządki. Mieszkanie powinno lśnić czystością. Należy również usunąć wszelkie usterki. Napraw nie domykające się drzwiczki w szafce, wyreguluj nóżki mebli, uszczelnij cieknący kran. Wszystko powinno działać bez zarzutu. Takie szczegóły także składają się na ogólne wrażenie.

  1. Neutralność jest w cenie

Mieszkanie na sprzedaż czasami warto jest nieco odnowić. Już samo malowanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wymaga stosunkowo niskich nakładów pracy i kosztów, za to efekty będą naprawdę widoczne i mogą przesądzić o znacznie lepszej cenie nieruchomości. Należy jednak pamiętać, żeby wybierać stonowane, neutralne kolory. Mieszkania urządzone z umiarem cieszą się na rynku olbrzymią popularnością. Zrezygnuj więc z wyrazistych dodatków, ozdób i krzykliwych kolorów. Wystarczą subtelne dekoracje: obraz, wazon z kwiatami, ozdobny dywan czy zegar.

  1. Dużo światła

Czy wiesz, że jasne pomieszczenia wydają się znacznie większe? Wprowadź więc do mieszkania dużo światła. Dodatkowe lampy i listwy LED będą niezbędne. Warto także po prostu wymienić żarówki na te o większej mocy. W przypadku małych pomieszczeń zamiast lamp stojących lub dużych żyrandoli lepiej wybierać plafony i lampy wiszące. Warto pomyśleć także o zawieszeniu dużych luster. Światło będzie się w nich odbijać i dodatkowo rozjaśniać wnętrze.

  1. Dobre zdjęcia kluczem do sukcesu

Mieszkanie powinno atrakcyjnie prezentować się na ogłoszeniach, dlatego podczas robienia zdjęć warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, wybierz odpowiednią porę dnia. Zdjęcia najlepiej robić w godzinach porannych lub popołudniowych. Aparat należy trzymać na wysokości wzroku osoby siedzącej. Pamiętaj także o utrzymaniu pionów i poziomów. W tym celu zwróć uwagę na linie pomocnicze  znajdujące się na wyświetlaczu aparatu.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży może wymagać trochę czasu, wysiłku i niewielkich nakładów pieniężnych, ale ta inwestycja naprawdę się opłaca. Dzięki dopracowaniu walorów estetycznych możemy dodatkowo zyskać kilka, a nawet kilkanaście procent wartości lokalu. Jest więc o co się starać.

mieszkanie