Stanowi doskonałe tło dla designerskich urządzeń kuchennych, a co najważniejsze, stwarza idealne warunki do gotowania oraz przechowywania żywności.

Płyty kwarcowe, z uwagi na swe właściwości i parametry techniczne, świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie powierzchnie narażone są na wzmożoną eksploatację. Wielkoformatowe płyty ze spieków kwarcowych wykazują wysoką odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne – nawet w bezpośrednim kontakcie z ciężkimi naczyniami lub ostrymi sztućcami.

Z wykorzystaniem płyt kwarcowych Laminam można kompleksowo zaaranżować całą kuchnię, jadalnię, aneks kuchenny czy stylowy barek. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią wnętrza harmonijne oraz spójne pod względem wizualnym.

Spiek kwarcowy od kuchni

Jak wykorzystać spiek kwarcowy w kuchni? Możliwości jest wiele. Cienkimi płytami pokrywa się całe ściany wraz z podłogą, parapetami, a nawet drzwiami wejściowymi. Płaskie płyty docina się na odpowiedni wymiar, a następnie instaluje przy użyciu specjalnych narzędzi. Przy prawidłowo przeprowadzonym montażu spieków kwarcowych łączenia między płytami są niemal niewidoczne gołym okiem.

W nowoczesnym parku maszynowym firmy FRANKO powstają eleganckie fronty meblowe ze spieków kwarcowych w trzech wariantach do wyboru: fronty kuchenne, które wraz z krawędziami pokryte są płytami kwarcowymi, fronty osadzone w ramce aluminiowej oraz fronty zaopatrzone w uchwyt.

Idealnym dopełnieniem aranżacji kuchni są zlewozmywaki oraz blaty ze spieków kwarcowych Laminam, wykonane z tego samego rodzaju płyt, co fronty meblowe czy podłoga. Kuchnia nabiera wówczas charakteru, prezentuje się niezwykle nowocześnie i co ważne, łatwo utrzymać ją w czystości. Praktycznym rozwiązaniem jest zlewozmywak zintegrowany z blatem kuchennym. Przykładowe realizacje spieków kwarcowych tego rodzaju projektów znaleźć można na stronie firmy FRANKO.

Prostota wyznacznikiem luksusu

Z pomocą spieków kwarcowych włoskiego producenta Laminam szybko zaaranżujemy elegancką część jadalnianą ze stołem wykonanym ze spieków. Coraz większą popularnością cieszą się również minimalistyczne, a jednocześnie bardzo efektowne wyspy kuchenne z płyt kwarcowych, które idealnie współgrają z nowoczesnym wystrojem kuchni. Wyspę taką można zaopatrzyć w barek, półkę, czy nawet podblatową płytę grzewczą.

Centrum Kamienia FRANKO proponuje kilkadziesiąt kolekcji płyt Laminam, w tym płyty idealnie imitujące naturalny kamień, drewno lub beton. Poszczególne rodzaje produktów różnią się kolorem, fakturą, wymiarami oraz sposobem wykończenia (płyty matowe, polerowane, groszkowane itd.).

Z pasji do gotowania

W kuchni spędzamy sporą część dnia. Tutaj przygotowujemy potrawy i spędzamy czas z bliskimi. Dobrze zaprojektowana przestrzeń, wyposażona w wygodne i wytrzymałe blaty robocze ze spieków kwarcowych, pozwala rozwijać kulinarne pasje. Firma FRANKO od lat spełnia marzenia swoich klientów o pięknej i funkcjonalnej kuchni. Oferuje eleganckie spieki kwarcowe na wymiar, a także świadczy profesjonalne usługi montażowe. Przykładowe efekty tych prac można zobaczyć na stronie https://franko.pl/. Zachęcamy do oglądania!