Są efektowne, praktyczne i uniwersalne. Nic więc dziwnego, że rolety dzień noc zdobyły dużą popularność, a grono osób decydujących się na ich montaż stale rośnie. Swoją pozycję na rynku zawdzięczają przede wszystkim unikatowemu wzornictwu, którego najważniejszym elementem są dwie warstwy tkaniny – transparentnej siatki oraz materiału zaciemniającego, które mogą nachodzić na siebie w różnych konfiguracjach. Dzięki temu mogą po prostu ograniczyć dostęp ciekawskich spojrzeń lub całkowicie zaciemnić wnętrze.

 

Świetnie wyglądają w różnych wnętrzach. Dobrze komponują się zarówno z minimalistycznymi, nieco chłodnymi kompozycjami, jak i stylem skandynawskim lub wystrojem typowym dla młodzieżowych i dziecięcych pokojów. By jednak w pełni wykorzystać wszystkie ich zalety, musimy dobrać rolety odpowiednie do swojego okna i mieszkania. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet dzień noc? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

 

Jak wybrać rolety dzień noc? Który typ wybrać?

Poszukiwania rolet dzień noc zacznijmy od wyboru rodzaju konstrukcji. Pod tym względem wyróżniamy:

 

  • l  rolety mini (bezinwazyjne): najpopularniejszy obecnie typ rolet. Zawdzięcza to bezproblemowemu montażowi za pomocą taśmy dwustronnej bądź haczyków, nieingerującemu w konstrukcję okna. Nie wymagają też zdejmowania listew przyszybowych;
  • l  rolety wolnowiszące: to dobry wybór, jeśli zależy nam na oryginalnym wyglądzie. Ich wadą jest jednak wysoka cena, kłopotliwy montaż i konieczność wykonania ich na wymiar;
  • l  rolety w kasecie: cechuje je bardzo szybki montaż, który zajmuje mniej niż 1 minutę.

 

Jak wybrać rolety dzień noc? Mierzymy okno

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze rolety dzień noc są oczywiście wymiary okna. By mieć pewność, że montaż przebiegnie bezproblemowo i w ogóle będzie możliwy, musimy najpierw stwierdzić, jaki rodzaj rolety zamierzamy zamontować. W zależności od typu, zmierzmy:

 

  • l  dla rolet montowanych na skrzydle okiennym: łączną szerokość szyby i listew przyszybowych;
  • l  dla rolet montowanych na ścianie: szerokość całej wnęki okiennej;
  • l  dla rolet w kasecie: zależnie od rodzaju rolety i naszej wizji, konieczne będzie zmierzenie szyby wraz z listwami bądź całego skrzydła

 

Bez względu na to, jaki rodzaj rolety wybierzemy, koniecznie powinniśmy znać też wysokość okna. Jeśli postawiliśmy na model montowany na skrzydle, zmierzmy tylko szybę. Jeżeli zaś kupujemy roletę instalowaną na ścianie – całe okno.

 

Jak wybrać rolety dzień noc? Kolor i wygląd

Choć kwestia montażu jest niezwykle ważna, na co dzień nie mniej istotne okażą się walory wizualne rolety. Te w największej mierze zależą od koloru. Wybór odcieni jest naprawdę ogromny. Te bardziej stonowane będą dobrym wyborem do wnętrz urządzonych w tradycyjnym stylu. Do pokoju najmłodszych członków rodziny lub nowocześnie zaaranżowanych wnętrz warto dobrać zaś rolety utrzymane w energetycznej kolorystyce. Odcienie bieli i szarości cechują zaś spore możliwości aranżacyjne.

 

Warto również zwrócić uwagę na kształt płatów materiału zaciemniającego. Zwykle mają one formę prostokąta, jednak dostępne są również wersje z pasami wyciętymi w bardziej finezyjne kształty – między innymi fale, motywy roślinne lub geometryczne, abstrakcyjne wzory.

 

Rolety – gdzie najlepiej kupić?

Jeżeli chcemy kupić rolety, mamy możliwość ich otrzymania zarówno w sklepach internetowych ja i stacjonarnych. Oczywiście w wygodniejszy i szybszy sposób jesteśmy w stanie uzyskać produkt, siedząc wygodnie w domu. Dla zwolenników sklepów online proponujemy zapoznać się z ofertą dostępną w sklepie Karnix.pl. Szeroki wybór produktów pozwoli na wybór odpowiedniej rolety, którą idealnie wkomponujemy do pomieszczeń w naszym mieszkaniu.