I choć pandemia nieco zmieniła rzeczywistość naboru rekrutów, a większość takich spotkań odbywa się za pośrednictwem platform on-line. Jak zrobić pierwsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Jeśli rozważasz zmianę pracy lub jesteś w trakcie jej poszukiwania, z pewnością czeka Cię rozmowa rekrutacyjna! I choć pandemia nieco zmieniła rzeczywistość naboru rekrutów, a większość takich spotkań odbywa się za pośrednictwem platform on-line, przyszłym pracownikom niezmiennie zależy na tym, by zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Poniżej 3 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas każdej rozmowy o pracę!

1. Pewność siebie

W trakcie rozmowy rekrutacyjnej, nie ma miejsca na brak pewności siebie. Masz tylko kilkanaście minut, by przekonać rekrutera, że to właśnie Ty najlepiej nadajesz się na tę posadę. Nie wstydź się swoich porażek, opowiadaj o tym, czego Cię nauczyły. Chwal się także sukcesami czy wykształceniem. Mów otwarcie zarówno o swoich mocnych, jak i słabych stronach. Opowiedz o tym, jakie masz doświadczenie i co Ci ono dało. Znasz nietypowy język obcy lub potrafisz obsługiwać zaawansowany program? Nie pozostawiaj niedopowiedzeń - jeśli możesz czymś zapulsować, zrób to! Możesz nie mieć kolejnej okazji! Śmiało też mów o swoich wymogach - choćby finansowych - i zadawaj pytania, jeśli coś jest dla Ciebie niejasne.

2. Wiedza o firmie

Poświęć czas na zdobycie informacji o firmie, do której rekrutujesz. W czasie rozmowy, możesz zostać zapytany o stanowisko pracy, o które się ubiegasz. Im więcej się dowiesz, tym bardziej zwiększysz swoje szanse na zdobycie upragnionej posady! Warto ustalić, czym dokładnie zajmuje się firma, jakie są jej problemy, wyzwania i ostatnie sukcesy. Zerknij na profile w mediach społecznościowych marki. Pomyśl, jak umiejętności opisane w CV mogą przydać się w pracy na pełnionym przez Ciebie stanowisku. Upewnij się, co będzie należało to Twoich przyszłych obowiązków. Dobrym pomysłem będzie także opowiedzenie o przeszłych doświadczeniach w sposób, który da obraz Twojej osoby jako idealnego kandydata na wymaganą posadę. Zdobądź informację, jakie cechy są pożądane i zastanów się, które z nich posiadasz. Przygotuj się też na odpowiedź na pytanie, co możesz zrobić dla firmy i gdzie widzisz się za 5 lat.

3. Schludny wygląd

Pamiętaj, by wyglądać schludnie. Pierwsze wrażenie zrobisz tylko raz! Dobrze, by kobiety nie eksponowały zbyt dużo ciała - rekruter ma oceniać nie wygląd, a merytoryczne przygotowanie do pracy. Jeśli rozmowa odbywa się stacjonarnie, dopilnuj, by Twój strój był adekwatny do obowiązującego w danej firmie dresscodu. Pamiętaj, że zbyt wysokie szpilki nie są wyrazem elegancji, a nadają całej stylizacji raczej wulgarnego charakteru i są po prostu… niewygodne. Adekwatnym strojem dla mężczyzny będzie stylizacja biznesowa lub smart-casual. Na rozmowę o pracę nie zakładaj wzorzystej koszuli i krótkich spodenek - nawet jeśli odbywa się ona latem. Mocny, imprezowy makijaż także nie jest wskazany. Cera powinna wyglądać na zadbaną i wypoczętą. Zamiast mocnego make-upu, lepiej zdecydować się na delikatny makijaż. Dobrym wyborem będzie krem do twarzy wyrówujący koloryt - w połączeniu z maskarą i pomadką stworzy delikatny, codzienny look, idealny do stroju biznesowego. Jeśli lubisz nieco mocniejszy i bardziej przykuwający wzrok make-up, możesz sięgnąć po serum rozświetlające, które dodatkowo da efekt glow!
Poznaj naturalne kosmetyki AMVI Cosmetics i czuj się pewnie w każdej sytuacji!