Jak przygotować się do ciekawego wyjazdu w nieznane, który zorganizujesz bez pomocy wyspecjalizowanych firm?

Samodzielny wyjazd kusi niewątpliwie coraz bardziej i coraz większe grono Polaków. Opcje z drogimi hotelami i all inclusive stopniowo przestają być tak atrakcyjne jak jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Bardziej zaawansowani turyści stawiają na podróżowanie na własną rękę korzystając z doskonałej znajomości języka angielskiego i doskonałej sieci logistycznej. Jak w takim razie zorganizować samodzielny wypad turystyczny?

Zastanów się, jaki kierunek Cię kusi

Nie musisz ograniczać się wyłącznie do tych turystycznych i powszechnie znanych. Wykorzystując tanie linie lotnicze lub np. w Europie doskonałą sieć autostrad możesz pojechać właściwie wszędzie. Na dodatek, nawet jeśli chcesz w dane miejsce zabrać nieco więcej bagażu, nie ma w tym względzie ograniczeń. W takiej sytuacji zamów kuriera do domu – możesz przecież, poprzez platformę internetową wskazać dzień, kiedy paczka miałaby zostać odebrana. Na miejsce może dotrzeć w dniu, kiedy i Ty zjawisz się w danej lokalizacji. 

Samodzielny wybór kierunku to doskonała okazja do tego, by poczuć symboliczny wiatr we włosach i brak jakichkolwiek ograniczeń – to idealna opcja na egzotyczne, nietypowe wakacje. Pamiętaj też, że nie muszą one oznaczać pobytu w ciepłych krajach. Być może latem warto sięgnąć po kierunki nietypowe – Islandię lub Norwegię?

Sprawdź tanie loty przez internet

To zadziwiające, w jak niskich cenach można czasami znaleźć tanie połączenia lotnicze do ciekawych lokalizacji. Lecąc z dużego miasta w Polsce – to np. Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kraków lub Wrocław – masz bardzo duże zestawienie możliwości. To doskonała opcja na np. city break – szybki, kilkudniowy wypad w nowe otoczenie. W ten sposób warto w wakacje zwiedzić np. dwie stolice krajów Europy – o ile oczywiście lubisz spędzać ten wolny czas w pełni aktywnie i podróżując. 

Gdzie znaleźć tanie loty? Można oczywiście weryfikować je poprzez witryny samych firm, ale jeszcze lepszą opcją jest wykorzystanie porównywarek cenowych. One dają pełen przegląd tego, jakie są ceny i możliwości połączeń pomiędzy danymi miastami. 

Zarezerwuj ciekawe noclegi za granicą

Internet sprawił, że jest w czym wybierać! Wykorzystując popularne plaformy do rezerwacji miejsc noclegowych możesz jeszcze będąc w kraju i dużym wyprzedzeniem przeanalizować możliwości. Dobry hotel w centrum? Ciekawy apartament z tarasem na 11 piętrze? A może wyciszona agoturystyka niedaleko danego miasta? Możliwości jest mnóstwo. Pamiętaj również, że w większości przypadków nic nie ryzykujesz. Większość rezerwacji internetowych działa tak, że masz możliwość rezygnacji i odwołania bez żadnych kosztów niemal do dnia pobytu. To np. otwiera furtkę do tego, by zarezerwować dany apartament lub pokój, ale też analizować, czy z czasem nie znajdzie się coś ciekawszego lub bardziej atrakcyjnego finansowo. 

Opracuj ciekawy plan pobytu

Wyjeżdżasz na wakacje na własną rękę? Spontaniczność jest świetna, ale nie w tym przypadku. Zaplanuj z wyprzedzeniem ten tydzień lub dwa – zrób rozpiskę konkretnych dni i wpisz, co i kiedy chcesz zobaczyć. Taki wcześniejszy plan przełoży się na zdecydowanie lepszą organizację wyjazdu. Dodatkowo, znając przewidzian potencjalnych atrakcji możesz sprawdzić, czy na konkretne dni można zarezerwować wstępy do nich poprzez internet. To nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale i pieniędzy – są bowiem tańsze od tych kupowanych w kasie.