Ponieważ chętnie zapalamy je w domach i mieszkaniach, każda z nich oddziałuje w pewien sposób na przestrzeń, w której zostanie ulokowana. Osiągany efekt stanowi z kolei wynik zastosowanych składników. Z tego właśnie powodu godne rozważenia są ekologiczne świece sojowe - Manufaktura Bonnie oferuje je w kilku wariantach, spośród których łatwo wybrać wersję dopasowaną do swoich upodobań. Co warto o nich wiedzieć?

1. Świece sojowe Bonnie - skład

2. Wegańskie świece - zdrowie i bezpieczeństwo

3. Wymiar praktyczny

Czym różnią się świece sojowe Bonnie od parafinowych? Parafina jest pochodną ropy naftowej, a charakterystyczny zapach tego składnika znika tylko za sprawą odpowiedniej ilości dodatków aromatycznych. Na https://bonnie.pl/  Manufaktura Bonnie proponuje naturalne świece w słoiku, w ozdobnym szkle, a także woski zapachowe - każdy w kilku wariantach.

świece

Świece sojowe Bonnie - skład

Świece sojowe są doceniane ze względu na swój skład. Jako bazę wykorzystywanego w nich wosku stosuje się utwardzony olej sojowy, który jest nietoksyczny, bezpieczny dla zdrowia i przyjazny dla środowiska. Knoty powstają z kolei z bawełny, co także wpisuje się w obowiązujące trendy ekologiczne. Za zapach i zabarwienie odpowiadają olejki pochodzenia naturalnego, które zastępują sztuczne barwniki i utwardzacze. Na tym właśnie polega przewaga produktów nad syntetyczną parafiną - podczas spalania świec sojowych nie powstają żadne szkodliwe substancje.

świece

Wegańskie świece - zdrowie i bezpieczeństwo

Podczas palenia świec parafinowych w mieszkaniach pojawiają się szkodliwe związki jak: acetaldehyd, toluen czy formaldehyd. Wydzielana jest również sadza, osiadająca nie tylko na elementach wyposażenia, ale również w płucach. Mimo że producenci niejednokrotnie próbują poprawić ten skład, świeca sojowa pozostaje bezkonkurencyjna. Fantastyczne zapachy to zasługa naturalnych olejków, dlatego też bez obaw można zapalać świeczki sojowe w obecności kobiet w ciąży, alergików czy dzieci.

pani

Wymiar praktyczny

Dla wielu osób poważnym argumentem przemawiającym za zakupem jest fakt, że świeczka sojowa pali się znacznie dłużej od parafinowej. Dzieje się tak dlatego, że wykorzystany w niej wosk spala się w niższej temperaturze niż parafina. Dzięki temu olejki eteryczne zachowują sporo swoich dobroczynnych właściwości. Okazuje się zatem, że ekologiczne świece rzeczywiście wspierają relaks lub dodają energii. W razie rozchlapania znacznie łatwiej je również posprzątać.