Dzięki temu, ważne informacje o towarach mogą błyskawicznie i w odpowiedniej formie pojawiać się w wybranych przez Ciebie kanałach sprzedaży. Dowiedz się więcej! 

 

Co to jest system PIM? 

System PIM to oprogramowanie, które pomaga zarządzać danymi produktowymi. Dzięki niemu możesz dostarczać klientom wysoką jakość informacji o konkretnych towarach. Integruje on dane pochodzące z różnych źródeł, ale też je weryfikuje i standaryzuje. Co więcej, pozwala on maksymalnie szybko wprowadzać różne produkty do Twojego sklepu internetowego. 

 

System PIM – funkcje 

System PIM powinien być wyposażony w 3 najistotniejsze funkcje. 

  • Zbieranie danych – oprogramowanie powinno zbierać wszelkie informacje zarówno z wewnętrznych, jak i zewnętrznych źródeł, a następnie umieszczać je w jednej scentralizowanej bazie. 

  • Możliwość klasyfikacji produktów i uzupełniania danych – system zapewnia możliwość wzbogacania danych o różne, istotne informacje. Powinny zajmować się tym osoby odpowiedzialne za jakość danych w konkretnym przedsiębiorstwie. 

  • Rozpowszechnianie informacji do różnych kanałów dystrybucji – znajdujące się w centralnej bazie dane możesz z powodzeniem udostępnić w różnych marketplace’ach, katalogach online i offline, a także w aplikacjach mobilnych oraz innych punktach sprzedaży. 

 

Korzyści związane z systemem PIM 

Zastanawiasz się, co możesz zyskać, wdrażając w firmie system PIM? Oto kilka podstawowych korzyści. 

 

Jedna baza i błyskawiczna aktualizacja danych 

Dzięki systemowi PIM wszystkie ważne informacje o produktach będą znajdowały się w jednej, scentralizowanej bazie. Umożliwia on też dodawanie i opisywanie produktów z poziomu jednego panelu, przy czym aktualizowane są one we wszystkich wybranych przez Ciebie kanałach sprzedaży jednocześnie. 

 

Szerokie możliwości integracji 

Oprogramowanie PIM zintegrowane jest zwykle z takimi platformami handlowymi, jak np. Allegro, eBay czy nawet Amazon. Dodatkowo, powinno ono być połączone z systemami firmowymi i tymi znajdującymi się po stronie klienta, np. przy pomocy Rest API. Dzięki niemu dostęp do tych samych informacji mogą mieć nie tylko sklepy internetowe i klienci, ale też dystrybutorzy oraz partnerzy biznesowi. Dane produktowe mogą być udostępniane także m.in. w social mediach, broszurach, witrynach informacyjnych oraz katalogach online. 

 

Szybkie wprowadzanie produktów do sprzedaży 

Profesjonalny system PIM automatyzuje wiele powtarzalnych dotąd czynności, związanych z bazą towarową i produktową. Dzięki temu możesz szybciej wprowadzać produkty do sprzedaży, a tym samym zdobyć przewagę nad konkurencją. 

 

Większa konwersja 

System PIM sprawia, że wszystkie karty produktowe zawierają kompletne dane. Przypisywane są one do odpowiednich kategorii i grup, mogą być też przyporządkowywane do różnych atrybutów. To z kolei sprawia, że klienci znajdują szybko wszystkie interesujące ich towary, jak i wyczerpujące informacje na ich temat. Dzięki temu są oni w stanie szybciej podejmować wszelkie decyzje zakupowe. To wszystko przekłada się z kolei na większy współczynnik konwersji,. 

 

Oprogramowanie PIM – dla kogo będzie odpowiednie? 

System PIM będzie świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla średnich i dużych firm, które zarządzają ogromną liczbą produktów i danych. Doskonale sprawdzi się także w przypadku rozproszonych zespołów, których członkowie pracują w wielu różnych miejscach, a potrzebują mieć dostęp do tych samych informacji. Świetnie zda on egzamin również w przedsiębiorstwach prowadzących sprzedaż wielokanałową. Dzięki niemu łatwiej jest zachować spójność informacji oraz ułatwić ich przepływ. Wdrożenie sytemu PIM powinny też rozważyć firmy, które chcą się szybko rozwijać. 

 

Jaki system PIM wybrać? 

Jeśli szukasz profesjonalnego systemu do zarządzania informacją produktową, przypadnie Ci do gustu xSale PIM. Daje on możliwość integracji z ponad 30 najpopularniejszymi narzędziami dla e-commerce, w tym z systemami kurierskimi, systemami ERP. Posiada on również intuicyjny, responsywny design, dzięki któremu korzystanie z systemu jest łatwe i przyjemne. Dowiedz się więcej o xSale PIM!