Higiena jamy ustnej jest o wiele szybsza i dokładniejsza, kiedy używamy szczoteczki sonicznej, co pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Poznaj działanie oraz wady i zalety szczoteczki sonicznej.

Co to jest szczoteczka soniczna?

Technologia szczoteczki sonicznej, jest zbliżona do tego jak działają szczoteczki elektryczne, z tymże tutaj mamy do czynienia z drganiami oraz falami dźwiękowymi, które precyzyjnie rozbijają pastę do zębów i tworzą pianę, która wnika we wszystkie zakamarki jamy ustnej. Szczoteczka soniczna wykonuje ruchy wymiatające chroniące dziąsła i usuwające osad nazębny. Główka szczoteczki wykonuje od 30 do 48 tysięcy ruchów, co daje do 96 tys. drgań, które oczyszczają zęby, powierzchnię języka oraz chronią szkliwo i dziąsła.

Wady szczoteczki sonicznej

Główną wadą szczoteczek sonicznych jest ich cena, która oscyluje w granicach od 200 do 1000 zł. Używanie szczoteczki zarówno sonicznej, jak i elektrycznej wymaga jej naładowania, dlatego wadą może być konieczność ciągłego dostępu do prądu. Warto wybrać modele, które posiadają timer informujący nas o konieczności ładowania.

Zalety szczoteczki sonicznej

Szczoteczka soniczna posiada szereg zalet. Jest delikatna w użyciu, dlatego polecana jest nawet dzieciom. Tej rodzaj szczoteczki sprawdzi się u osób, które mają wrażliwe i krwawiące dziąsła. Mogą używać jej osoby noszące aparat ortodontyczny. Kolejną zaletą szczoteczki sonicznej jest jej cicha praca, jej dźwięk jest wręcz przyjemny dla ucha i przypomina bzyczenie owada. Szczoteczki są ciche, ale wykonują nawet 90 tysięcy drgań na minutę. Szczoteczki soniczne w zależności od modelu posiadają ciekawe funkcje, między innymi delikatne czy głębokie oczyszczanie, a także tryb wybielania i usuwania kamienia oraz przebarwień. Nieoczywistą zaletą jest także wygląd szczoteczki, który jest nowoczesny, elegancki i ładnie prezentuje się w łazience.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Mycie zębów szczoteczką soniczną jest o wiele prostsze, niż manualną. Używanie jej jest banalnie proste. Należy zmoczyć szczoteczkę, nałożyć pastę do zębów i przyłożyć urządzenie do powierzchni zębów pod kątem 45 stopni. Nie należy dociskać główki szczoteczki zbyt mocno, aby nie uszkodzić szkliwa oraz nie podrażnić dziąseł. Do używania szczoteczki sonicznej nie potrzebujemy specjalnej pasty, możemy używać zwykłej, jak przy stosowaniu szczoteczek manualnych.

Analiza wad i zalet szczoteczek sonicznych chyba jednoznacznie wskazuje, że jest to bardzo dobry zakup i inwestycja w zdrowie zęby. Sprawdź ofertę szczoteczek sonicznych w naszym sklepie na stronie https://www.domowystomatolog.pl i już teraz zadbaj o swoje zęby, wybierając odpowiednią szczoteczkę.