To ona nosiła Cię pod swoim sercem przez 9 miesięcy, a następnie karmiła, dbała i wychowywała. Nakleiła plaster na zdarte na podwórku kolano i pocieszyła, gdy ktoś złamał Ci serce. Dzień Matki to idealna okazja, by symbolicznie podziękować swojej mamie za ogrom opieki i miłości, jaki on niej otrzymujesz. Co podarować tej wyjątkowej kobiecie w dniu jej święta?

 

Biografię jednej z najbardziej inspirujących Polek

Gandalf

Małgorzata Walewska należy do grona najbardziej uznanych mezzosopranistek na świecie. Jest posiadaczką charakterystycznej, w pełni indywidualnej ciemnej barwy głosu, która pozwoliła jej zdobyć miano pierwszej damy polskiej opery. Występowała w wielu prestiżowych miejscach w Europie oraz poza nią. Wpisana przez brytyjski dziennik The Times do grona dziesięciu najpopularniejszych Polaków na świecie. Powszechną popularność zyskała dzięki udziałowi w programie rozrywkowym Twoja twarz brzmi znajomo. Biografia Małgorzaty Walewskiej – Pierwsza dama polskiej opery jest formą rozmowy z dziennikarką Agatą Ubysz, w której artystka zdradza ścieżkę swojej kariery zawodowej oraz jej niemały wpływ na swoje życie prywatne. Książka jest inspirująca, zabawna, wzruszająca i intymna jednocześnie. Kobiecy prezent na kobiece święto!

 

Filmowy pakiet na letnie seanse

Gandalf

Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler i Ross. Tej szóstki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To oczywiście Przyjaciele z absolutnie kultowego amerykańskiego serialu komediowego. Czy jest coś lepszego niż sezon Przyjaciół na DVD? Pakiet wszystkich sezonów na DVD! Sprezentuj swojej mamie własny egzemplarz tego genialnego sitcomu i urządźcie wspólny maraton filmowy. Możecie oglądać od początku do końca lub wrócić do swoich ulubionych odcinków i sytuacji. Pakiet zapewnia długie godziny dobrej i sprawdzonej rozrywki. 

 

Co nieco o kobiecości z przymrużeniem oka

Gandalf

Druga książka uwielbianej przez tysiące Polek Magdaleny Kostyszyn znanej w Internecie szerzej jako Ch**owa Pani Domu. Książka napisana z dużym dystansem i ogromnym humorem, znanym wszystkim osobom, które śledzą działalność autorki. Też tak mam to książka o codzienności polskich kobiet, która bywa zabawna, frustrująca oraz wkurzająca. Autorka rozmawia w niej z kobietami, których nikt dotąd wysłuchać nie chciał; przedstawia ich historie, problemy, słowem - codzienność. Jest to książka prawdziwa, nieprzypudrowana i szczera. Czy może być lepszy wybór na prezent dla kobiety?
 

Niezwyczajna książka kucharska

Gandalf

W kuchni Twojej mamy królują pierogi ruskie? A może by tak… Pierogi z kimchi? Czemu nie! Wiola Błazucka w swojej książce odczarowuje egzotyczną i odległą kuchnię koreańską. Pokazuje, że może być ona prosta, szybka w przygotowaniu, niezwykle kolorowa i zaskakująco smaczna. Autorka prowadzi autorski kanał na YouTube, w którym opowiada o swoim życiu w Korei Południowej oraz oczywiście dzieli się z widzami najlepszymi przepisami na koreańskie smakołyki. Pierogi z kimchi to coś więcej niż książka kucharska, to również przepełniony smakami i zapachami przewodnik po Korei. Kraju niezwykłym i kolorowym, który może wprowadzić sporo pyszności do Waszej codzienności!

 

Coś słodkiego, jednak niskokalorycznego

Gandalf

Biografia rodziny Wedlów Łukasza Garbala to kawał świetnej, dokumentalistycznej pracy. Nazwisko i słodycze, które w Polsce rozpoznawane są zarówno przez najmłodsze dzieci, jak i osoby starsze. Skąd Wedlowie wzięli się w ogóle w Polsce? Czy od początku istnienia przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją czekolady? Jak rozwijała się ta firma i co było jej sekretnym składnikiem na sukces? Książka Wedlowie. Czekoladowe imperium to spora porcja wiedzy historycznej, w dodatku w pięknej oprawie oraz wzbogacone mnóstwem dokumentalnych zdjęć. Podczas lektury z pewnością przyjdzie ochota na czekoladę!

 

Więcej wyjątkowych tytułów dla mamy i nie tylko znajdziesz w kategorii prezentów na Dzień Matki!

 

KONKURS

Chcesz sprawić swojej Mamie miłą niespodziankę? Zadzwoń do redakcji 42 227 04 00 w piatek (13 maja) o godzinie 12.00 - 5 pierwszych osób otrzyma od nas zestaw 3 książek. Kto pierwszy ten lepszy! Powodzenia.