Mężczyźni coraz chętniej sięgają po naturalne tabletki na potencję, które dostępne są bez recepty.

W jaki sposób działają tego typu preparaty i czego można po nich oczekiwać?

Działanie tabletek na potencję na bazie składników ziołowych

Suplementy diety na poprawę potencji mogą stanowić bezpieczną alternatywę dla leków na bazie sildenafilu (popularna viagra). Niestety ich działanie nie jest natychmiastowe, a na efekty trzeba poczekać nawet kilka tygodni. Jednak systematyczne stosowanie pozwala na poprawę sprawności seksualnej bez konieczności przyjmowania tabletki bezpośrednio przed stosunkiem, co z pewnością jest dużą zaletą preparatów tego typu.

W składzie suplementów na poprawę erekcji znajdziemy najczęściej takie składniki jak l-arginina, buzdyganek naziemny czy żeń-szeń. Działanie buzdyganka (tribulus terrestris) ma za zadanie podnieść poziom wolnego testosteronu, a tym samym poprawić libido i zwiększyć ochotę na seks. Tribulus jest cennym źródłem saponin steroidowych, które mogą wspomóc pracę układu hormonalnego.

Z kolei l-arginina jest silnym prekursorem tlenku azotu w organizmie, dzięki czemu naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu co pozwala na przedostanie się większej ilości krwi do penisa. Usprawniona cyrkulacja krwi pozwala na łatwiejsze uzyskanie erekcji, ale również na utrzymanie jej przez dłuższy czas. L-arginina jest podstawowym składnikiem naturalnych środków na potencję i nie powinno jej zabraknąć w żadnym wysokiej jakości produkcie na zaburzenia erekcji.

Żeń-szeń dodaje energii, poprawia samopoczucie i zwiększa wytrzymałość. Żeń-szeń uznawany jest także za afrodyzjak, dzięki czemu wpływa korzystnie na podniesienie libido. 

Różnice między lekami OTC (bez recepty) a preparatami naturalnymi

Musimy mieć na uwadzę, że suplementy diety nie działają natychmiast po zażyciu. Systematyczne stosowanie preparatu pozwala usprawnić naturalne funkcje organizmu, tak aby sam mógł poradzić sobie z problem. Aby uzyskać poprawę, konieczne może okazać się stosowanie produktu przez kilka tygodni lub nawet miesięcy.

Sporą zaletą produktów naturalnych jest bezpieczeństwo ich stosowania, które ze względu na wykorzystanie składników pochodzenia naturalnego jest bardzo wysokie. Co więcej, dzięki systematycznemu stosowania preparatu, erekcja powinna być możliwa do uzyskania bez konieczności pamiętania o połknięciu pastylki na godzinę przed stosunkiem, co w wielu przypadkach może być problematyczne.

W przypadku leków OTC sytuacja wygląda nieco inaczej. Efekt w postaci silniejszej erekcji może pojawić się już w ciągu 60 minut od połknięcia pastylki i utrzymać się nawet do kilku godzin. Minusem jest działanie doraźne, jeśli więc zapomnimy zabrać ze sobą tabletki lub mamy problem z osłabionym libido (warunkiem aby lek zadziałał jest podniecenie seksualne) nie uzyskany oczekiwanych efektów.

Leki na bazie sildenafilu choć dobrze tolerowane przez wielu mężczyzn, mogą powodować skutki uboczne tj. bóle głowy, nudności czy zaburzenia widzenia. Jednym z możliwych działań niepożądanych jest również bolesna i utrzymująca się przez wiele godzin erekcja. 

Podsumowanie

Zarówno leki z sildenafilem jak i suplementy diety mają swoje zastosowanie w przypadku problemów z erekcją. Ci mężczyźni, którzy cenią sobie metody naturalne i mogą pozwolić sobie aby poczekać na efekty nieco dłużej, mogą sięgnąć po suplementy na bazie składników ziołowych. Dostarczają one do organizmu wartościowych substancji, które mają korzystny wpływ na jego pracę.

Systematyczna suplementacja pozwala także na bycie gotowym w każdej sytuacji, bez konieczności pamiętania o potknięciu pastylki na godzinę przed stosunkiem. 

Panowie, którzy potrzebują natychmiastowych efektów, bardziej skorzystają z leków na bazie sildenafilu, których działanie może zapewnić natychmiastowy efekt, jednak ich stosowanie niesie za sobą większe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.


Jeśli nie wiesz na co zwracać uwagę podczas wyboru preparatu, w rankingu tabletek na potencję sizemed (https://sizemed.pl/tabletki-na-potencje-ranking/) znajdziesz porównanie kilku produktów dla mężczyzn, które cieszą się największą popularnością.