Łóżko tapicerowane z ekoskóry czy tkaniny?

Jedną z największych zalet łóżka tapicerowanego jest wygoda i gwarancją zdrowego snu. Pamiętajmy jednak, że uzupełnieniem tego mebla musi być dobrze dobrany materac. Dodatkowo łóżko tapicerowane jest odporne na przetarcia i zabrudzenia. Pierwszą decyzją, którą musimy podjąć, jest wybór między tapicerką z ekoskóry a tkaniny. Pierwsze rozwiązanie dodaje pomieszczeniu przede wszystkim elegancji. Ponadto jest to gwarancja wytrzymałości, a wyczyszczenie materiału nie stanowi żadnego problemu. Wśród wad można wymienić chłód. Natomiast tkaniny tapicerskie są przyjemne w dotyku i również wyglądają elegancko, choć utrzymanie ich czystości może sprawić problem i wymaga użycia specjalnych środków czystości.

Jaki rozmiar łóżka tapicerowanego?

Kolejnym aspektem, na który musimy zwrócić uwagę, jest rozmiar. Rozmiar łóżka musi być dopasowany do wolnej przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji w mieszkaniu. Warto jednak zaznaczyć, że specjaliści podają optymalne wymiary łóżka tapicerowanego dla dwóch osób. Jego szerokość nie powinna być mniejsza niż 140 cm. Dzięki temu każdy z użytkowników będzie miał odpowiednią przestrzeń, która umożliwi swobodną zmianę pozycji. Dodatkowo zwróćmy uwagę na długość. Standardowo wynosi ona 200 cm. Jest to wymiar, który zagwarantuje nam komfort, a nasze nogi nie będą wystawać poza krawędzie łóżka. Pamiętajmy jednak, że długość należy dopasować do wyższej osoby. Jeżeli łóżko posiada dodatkowe elementy wystające, wówczas rozmiar należy dobrać tak, aby zmieścił się materac odpowiadający wyżej podanym wymiarom. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając tapicerowane łóżko?

Dopasujmy łóżko do aranżacji sypialni. Zwróćmy uwagę na kolor tkaniny i ekoskóry. Do dyspozycji mamy również różne kształty konstrukcji, wezgłowia. Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na nóżki, na jakich opiera się łóżko. W przypadku asortymentu sklepu witek.pl spotkamy najczęściej drewniane nóżki wykonane na przykład z dębu. Pomyślmy również o funkcjonalności mebla. Jakie są praktyczne łóżka tapicerowane? Łóżko tapicerowane Mario gwarantuje dostęp do dodatkowych wysuwanych szuflad, które znajdują się po bokach oraz z przodu modelu. Łóżko z kolekcji Starlet White zostało wyposażone w dwie szafki nocne umieszczone po obu stronach mebla. 

Każde z tych rozwiązań ułatwi nam przechowywanie podręcznych rzeczy, a nierzadko nawet ubrań. Podczas wyboru łóżka powinniśmy rozważyć wszystkie te aspekty, aby dobrać mebel idealnie do pomieszczenia oraz własnych preferencji.