Te najpopularniejsze – ręczne – możemy znaleźć w wersji jednostronnej, dwustronnej, a nawet sześciostronnej. O wszelkiego rodzaju możliwych ostrzach – małych, dużych, okrągłych kwadratowych, właściwie czego dusza zapragnie. Jednakże zwykłe tarki mają to do siebie, że trą nie tylko warzywa, ale też nasze palce. Byłoby zdecydowanie prościej, gdyby tarka do warzyw miała… korbkę. Na ten sam pomysł wpadli producenci tarki do warzyw Fast Slicer.

Tarka do warzyw Fast Slicer – co ją wyróżnia?

Po pierwsze, możemy ją stabilnie umocować na blacie. Ile razy zdarzyła się nam sytuacja, w której tarka do warzyw wymknęła nam się z rąk i poleciała na podłogę. Najczęściej z naszym paznokciem. Zdecydowanie łatwiej jest, gdy tarka jest przymocowana i nie ma bezpośredniego kontaktu paznokieć – ostrza. Z czymś takim mamy do czynienia w momencie operowania właśnie tarką do warzyw Fast Slicer. Wystarczy odpowiednio umieścić warzywo i kręcić korbką, resztę zrobi za nas tarka. Kolejnym plusem jest to, że możemy zmieniać ostrza bębnowe. Są to te elementy tarki, o które trą warzywa. Krótko mówiąc, jest to to, co nadaje kształt. Co więcej, wspomniany sprzęt waży jedynie pół kilograma i ma wymiary 17 cm na 11 cm na 25 cm – dzięki temu nie ma problemu, żeby wygospodarować dla niej trochę miejsca, chociażby zmieścić w mniejszej szafce w kuchni.

Trzy rodzaje ostrzy bębnowych

Wszystkie ostrza zrobione są ze stali nierdzewnej, co jest dużym plusem, ponieważ nie dość, że są bardziej wydajne, to poza tym nie musimy się bać o jakiekolwiek korozje. Same rodzaje ostrzy są natomiast następujące – pierwsze z nich służy do krojenia. Dzięki niemu możemy uzyskać idealne plasterki chociażby marchewki czy ogórka. Drugie z nich nadaje się do szatkowania. Idealne wyjście przy robieniu tatara, kiedy trzeba poszatkować cebulę czy ogórki konserwowe. Trzecie, ostatnie wymienne ostrze, służy do ścierania. Przykład – świetnie nadaje się do ścierania sera, a następnie posypania nim naszej zapiekanki. Krótko mówiąc, taka tarka do warzyw z wymiennymi ostrzami to pomocne urządzenie. Do kompletu idealnie pasowałaby szatkownica do warzyw spinit, która dzięki podobnemu pomysłowi (a mianowicie korbce) maksymalnie ułatwia codzienne gotowanie.